Kvaliteetne söögilaud kaunistab kodu

Sisuturundus

söögilaud
K-rauta.ee

Söögilaua ümber luuakse mälestusi ja hoitakse pereväärtusi. See on igapäevases kasutuses kas lihtsalt hommikukohvi joomiseks või pere õhtusöökideks. Söögilaud ostetakse tavaliselt pikemaks ajaks ja seega on oluline valida just see õige. Kuidas valikut langetada ja millised söögilauad on üldse saadaval? 

Söögilaud ja sinu kodu

Kuna kõigi kodud on erinevad, siis tuleb ka söögilaua valimisel silmas pidada just enda võimalusi ja vajadusi. Söögilaua valimisel tuleks alustada ruumist endast – kas tegu on köögiga või spetsiaalse söögitoaga? Köögid on eri suuruses ja vastavalt sellele tuleb ka laua suurus sobitada. Lisaks on köögis laud ka üks osa töötasapinnast ja seega peab olema väga vastupidav. 

Lisaks suurusele tuleb mõelda ka laua kuju peale ning muidugi materjali. Laud ei pea olema vaid puidust, on ka teisi lahendusi. Kõik see peab aga sobituma sinu kodu stiiliga. Seega tuleb söögilaua ost ikka väga hoolikalt läbi mõelda. Vaatame lähemalt, millele tuleb tähelepanu pöörata.

söögilaud
K-rauta.ee

Suurus ja kuju

Eestis on väga levinud väikesed korteriköögid, kuid ka seal on oma roll söögilaual, ükskõik kui väike ja kompaktne see ka poleks. Isegi kui terve pere söögilaua taha korraga ei mahu, siis on vaja kohta, kus hommikul kasvõi kohvi juua. Väikesesse kööki tasub vaadata selline söögilaud, mis sobitub köögimööbliga ja ei võta palju ruumi. Üks levinud lahendus on näiteks baarilaua ja baaripukkide kombo.

Suurem köök või eraldi söögitoa sisustamine annab rohkem valikuvõimalusi. Kui soovid ühtlast ja stiilset üldmuljet, siis tuleks söögilaud ja toolid komplektina osta või vähemalt need kokku sobitada. Ka siin tuleb suuruse peale mõelda. Kindlasti peab laua taga olema koht kõigile pereliikmetele ja oleks hea, kui ka paar külalist vajadusel ära mahuks. Kui armastad kodus pidada sünnipäevasid või tuleb suguvõsa jõulude ajal külla, siis kindel valik on pikendatav söögilaud, mis annab veel mõned lisaistekohad juurde. 

Silma järgi ei tasu söögilaua suurust valida. Mõõda hoolikalt, vajadusel pane maha teip, et suurust ka reaalselt näha. Arvesta, et lisaks lauale võtavad ruumi ka toolid ning inimestel peab olema laua ääres vabalt ruumi istuda ja süüa. 

Ka söögilaua kuju võib olla siinkohal oluline. Mõned ütlevad, et ümmargune söögilaud mahutab rohkem inimesi. Samas enim levinud söögilaua kuju on ikkagi kandiline. On olemas ka päris erikujulisi söögilaudasid, mis on lisaks praktilisele kasutusele ka lausa disainelemendid, näiteks ovaalne söögilaud. 

söögilaud
K-rauta.ee

Disain

Kui söögilaua suurus on otsustatud või vähemalt mingid variandid läbi mõeldud, tuleb mõelda, millist stiili söögilaud võiks olla. Enamusele tuleb silme ette kohe täispuit söögilaud ning kõrged tugevad toolid. Kuid igasse kodusse selline lahendus ei sobi. Samas on mõistlik mõelda söögilaua peale, mis on oma välimuselt aegumatu, kuna söögilaud peab pikalt kestma.

Moderne stiil kombineerib puitu näiteks klaasi, betooni või metalliga. Nii saad täiesti omanäolise söögilaua, mis praktiline ja pilkupüüdev. Tasub mõelda ka värvide peale. Enim valitakse valget, musta või naturaalseid puidutoone. Erksaid värve saab alati lisada liniku või muude kaunistustega, aga miks mitte ka pehmest materjalist toolidega. 

Lisaks ilule peab söögilaud olema ka praktiline. See tähendab, et laud peab olema tugev ja korralik. Kõikuv laud ei pea pikalt vastu. Plaadi ja lauajalgade ühenduskoht peab olema vastupidav ning kindlasti ei tohi kuskilt midagi logiseda. 

Materjal

Eespool on juba veidi mainitud, millisest materjalist võivad söögilauad olla. Jällegi peab siinkohal valiku langetama selle järgi, milline on ruumi ja ülejäänud maja stiil. 

Klassikaline lahendus on täispuit söögilaud koos sarnaste toolidega. Puidul on kindlasti mitmeid eeliseid, olles aegumatu ja vastupidav, näiteks tammepuidust söögilaud võib kesta terve eluea. Kui aja möödudes hakkab puit oma värvi kaotama, nagisema ja toolid tulevad liitekohtadest lahti, siis täispuidu eeliseks on selle taastamise võimalikkus. Lauaplaati saab lihvida ja uus lakk peale kanda ning liitekohad saab uuesti kinni liimida ilma suurema vaevata. 

Ehk sobib sinu kööki või söögituppa hoopiski betoonist marmorkattega söögilaud? See on massiivne, kuid äärmiselt vastupidav. Puitu võib segada ka metalli või klaasiga. Näiteks puitjalad, kuid klaasist lauaplaat, või hoopis messingist jalad ja puidust lauaplaat. Kui puit ei sobi üldse, siis väga puhas ja stiilne on ka klaaslaud metallist jalgadega. On ka tugevast plastikust söögilaudu. Nende lahenduste juurde saab sobitada erinevast materjalist toole. 

söögilaud
K-rauta.ee

Kokkuvõtteks

Söögilaud on väga oluline osa kodust. Selleks, et valida enda jaoks sobiv söögilaud, tuleb ost hoolikalt läbi mõelda. Arvestada tuleb oma ruumi suurusega ning milline stiil olemasoleva sisekujundusega sobib. Söögilaudu on väga erineva suuruse, kuju ja materjaliga, seega peaks leiduma kõigile midagi meelepärast. Kõige suurema valiku erinevas stiilis söögilaudu leiad k-rauta.ee lehelt, kus on valikut väga mugav sirvida. 

Kommentaarid puuduvad