Võimas! Kosmoseturismiga tegelev firma plaanib inimesed õhupallidega stratosfääri lennutada

Õhupall
Foto: Scanpix

Kosmosesse lendamisest unistavad paljud inimesed. Siiski peetakse kosmoselende ohtlikeks ning muretsetakse võimalike keskkonnamõjude pärast. Nendele probleemidele võvivad eksisteerida lahendused, sest üks kosmoseturismiga tegelev ettevõte plaanib juba 2024. aastal saata turistid maailmaruumi spetsiaalsete õhupallidega.

Õhupallid tõusevad vähem kui poolele kaugusele kosmose tehnilisest määratlusest, kuid see on ikkagi peaaegu kolm korda kõrgemal, kui enamike kommertslendude lennukõrgus ja piisavalt kõrgel, et näha Maa kõverust.

Erinevalt võimsatest kosmoserakettidest, on õhupallid (reisijate suhtes) "väga õrnad," selgitas Space Perspective'i kaasjuht, Jane Poynter, kes loodab juba 2024. aastal viia esimesed reisijad stratosfääri. Ta ütles, et reisijatel ei ole vaja muretseda kõrgete G-jõudude pärast. Samuti ei pea "kosmoseturistid" läbima koolitust ja reisid ei tekita ka süsinikdioksiidi heitmeid.

Floridas asuv ettevõte kasutab kuue tunni pikkuste reiside jõuallikana vesinikku. Poynteri sõnul saab lend olema nii sujuv, et reisijad saavad lennu ajal süüa, juua ja ringi jalutada.

Vesinikku nimetatakse "tuleviku kütuseks", potentsiaalseks maailma muutvaks energiaallikaks, mis võib vähendada sõltuvust fossiilsetest kütustest.

Allikas: cnbc.com. Loe täpsemalt siit!

Kommentaarid puuduvad