Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO | Tallinn Fashion Weeki külastajad paljastasid oma välimuse maksumuse

Desiree Mumm

Kui palju raha ja vaeva panid Tallinn Fashion Week 2024 avaüritusele tulnud inimesed oma riietuse alla? Kaamera ees vastasid Marco Tasane, produtsent Triin Luhats, jumestaja Mariliis Meremaa, stilist Meisi Volt ja artist Vilita.

"Nagu te näete, siis seekord alustame me videoga basseinist. See on vist tõesti esimene kord, kui alustan reportaaži vee peal olles. Üks vale samm ja kukungi vette!" ütles reporter Desiree Mumm. Seekordne moenädal toimub nimelt Kalev spaas, kuhu oli loodud troopiline moelava.

Marco Tasane oli ka seekordsel moenädalal talle iseloomulikult väga säravalt riides. "Jaki lasin kolm aastat tagasi õmblejal eritellimusena teha," ütles Marco Tasane. Küsimuse peale, kui palju kogu tema riietus maksma läks, ütles mees, et raha pole palju ja seda ta arvestada ei oska, siiski tegi ta ülevaate oma rõivastuse maksumusest. "Jakk maksis 300, vöö 400, püksid olid 860, tossud 900, kott 1200," ütles Tasane. Kiire matemaatika ütleb meile, et see teeb summaks 3660 eurot, mis on päris krõbe hind. Marco ütles, et vahel võib ja tõesti, kus mujal siis veel kui mitte moenädalal.

Stilist Meisi Volt, kes oli ka üks seekordse moenädala korraldajatest, kandis pilkupüüdvat neoonkollast riietust. "See on Kirill Safonovi looming, mis on täiesti eritellimusena mulle valminud. Kirill inspireerus toimumiskohast ja kevadistest värvidest," sõnas Meisi.

Küsisime Meisi käest, kui palju sellise särava riietuse eest raha välja käima peab. "Ikka tuhandeid!" ütles naine. "Tegelikult aga saab ka järelturult mõnikord päris hea hinnaga tooteid soetada, mina kasutan seda varianti palju ja soovitan ka teistel vaadata," jagas Meisi kasulikku nippi.

Artist Vilita säras nagu Kreeka jumalanna. "Tahtsin sellist wet looki (märg-toim), nagu näete, siis jalgadel on selline efekt ja juustel samuti, see on inspireeritud toimumiskohast. Kleidi valmistas Joanne Heleene Sõrmus ning kleidi eest maksin vaid 30 eurot, ehk vaid kanga eest," sõnas Vilita.

"Kui üks moenädal saab läbi, siis hakkan ma kohe mõtlema järgmisele, kuidas üllatada ja mida selga panna," jagas jumestaja Mariliis Meremaa. "Kõik sai alguse sellest tüllikeebist, kirjutasin Aldo Järvsoole ning ütlesin, et sooviksin sellist tüllimerd enda ümber ja siis Aldo tegi mulle selle roosa kleidi siia juurde. Eile öösel kell kolm sai alles kõik valmis, viimasel hetkel, nagu ikka," naeris Mariliis.

Mariliis tunnistab, et kuigi riietus ei olnud odav, siis näeb ta Eesti disainis suurt väärtust. "Eesti disain ei ole muidugi odav, kuid selle eelis on see, et seda saab mitmeid põlvkondi kanda. Isegi kui oled mõnest rõivast juba välja kasvanud, saab seda ümber teha ja kohandada," sõnas naine.

Produtsent Triin Luhats kandis stiilset Ivo Nikkolo velvetkangast kostüümi ning ka jalanõud oli naine valinud Nikkolo kollektsioonist. "Kuna me oleme Kalev Spas, siis mul on kostüümi all seljas Marc ja Andre trikoo, äkki tuleb vette hüpata!" viskas Triin nalja.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad