Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Jüri Ratas sulpsas jääkülma vette: peale ööistungit lõi pea selgeks küll

Jüri Ratas
Jüri Ratas — FOTO: Kuvatõmmis Jüri Ratase Instagramist

Poliitik Jüri Ratas jagas oma sotsiaalmeedia kontol põnevat videot - nimelt proovis ta esmakordselt taliujumist ning jagas oma esmaseid muljeid!

"Täna toimus Pirital Tallinna spordihommik, mille raames proovisin taliujumist," sõnas Ratas postituses. "Kui ma ütlen, et kõik on hästi ja ma ei karda, siis ma luiskaks küll," tõdes ta videos.

Pärast karastavat suplust rääkis Ratas, et vesi oli küll jahe, kuid pärast Riigikogu ööistungit lõi pea selgeks küll. 

November on meestekuu ning selle raames tegi TV3 portaal Ratasega ka intervjuu. Jüri tõdeb, et tõuke tervislikuma elustiili suunas liikumiseks andis osalemine “Tantsud tähtedega” saates.

“Kaalu peal käies oli mul rõõmus tunne aasta aega tagasi, kui osalesin “Tantsud tähtedega” saates ja kaotasin 24 kilo. Olen püüdnud seda joont hoida ja täna on pigem nii, et ma ei soovi mitte kaalu langetada, vaid seda hoida. Selge on see, et kogu tervik on seotud unerežiimi, tervisliku toitumise ja liikumisega,” sõnas Jüri.

Ratase sõnul sundis tantsusaade teda mugavustsoonist välja astuma: “See oli kindlasti oma mugavustsoonist väljatulek. Taaskord väga kõva treeningmahu ja rutiini talumine. Soov suurest ülekaalulisusest välja tulla andis sellele väga palju kaasa.”

Ratas lisab, et osalemine tantsusaates oli tema jaoks tunduvalt raskem väljakutse kui praegune meestekuu katsumus: “Tantsusaate ajal oli neid trenne rohkem. Treeningkordade arv küündis mõnikord nädalas koguni 15 korrani.”

“Tuleb osata hoiduda ülepingutamisest. On tähtis, et sa teed sporti enda jaoks normaalsel koormusel, on see siis jalutuskäik, kepikõnd, jalgrattasõit, jooksmine, ujumine või ükskõik missugune liikumine,” nendib Ratas.

“Heitlused esikohtade nimel jäävad lapsepõlve. Loomulikult mõned (keskealised) jooksevad maratone, teevad triatlone ja võistlevad: müts maha! Üldjoontes ei ole võidu peale minek täna enam esmatäthis,” lisab ta. Samuti kinnitab Ratas, et temal pole plaani minna maratoni jooksma või triatloni läbima.

Täispikka intervjuud Jüri Ratasega saad lugeda siit!