Vastulöök Charles III avaldusele? Putinit pooldavad häkkerid ründasid Briti kuningakoda

Kuningas Charles III
Kuningas Charles III — FOTO: 123rf

Vene häkkerid peatasid kuningliku perekonna veebilehe, vaid mõni päev pärast seda, kui kuningas Charles III mõistis hukka sissetungi Ukrainasse. Putini-meelne rühmitus võttis vastutuse küberrünnaku eest, mis lõpetas lehekülje tegevuse 90 minutiks.

Venemaa küberkurjategijad võtsid eile sihikule kuningliku perekonna, vaid mõni päev pärast seda, kui kuningas Charles mõistis Ukraina vastase sõja hukka.

Putini-meelne häkkerite rühmitus KillNet teatas, et peatas hommikul 90 minutiks veebilehe royal.uk, pannes palee küberturvalisuse eksperdid kiirelt tegutsema.

Kuninglikukoja allikas selgitas, et rünnaku eesmärk oli peatada veebilehe võimalik külastus. Kuninglikud fännid, kes üritasid lehte külastada, nägid veateadet ning pidid ootama lehekülje taaskäivitamist.

KillNeti juht KillMilk kiitles 20 minutit pärast kuninglike kodulehe sulgemist oma isiklikus sotsiaalmeedias oma seotusega.

Paleeülemad ütlesid, et kõrgemate kuninglike isikute isiklikke kontosid ei häkitud ega saadud ligi ka tundlikkule teavele, kuid rünnaku sooritamise lihtsus pani kuningliku perekonna oma turvalisuse pärast muretsema.

Kuninglikud on Ukrainat tohutult toetanud alates Vladimir Putini vägede sissetungimisest eelmise aasta veebruaris.

Kaks nädalat tagasi pälvis kuningas Charles Pariisis suure aplausi, kui ta heitis õhku sõnad nagu Venemaa "provotseerimata agressioon" ja "Ukraina peab võitma".

Kommentaarid puuduvad