Reklaam sulgub sekundi pärast

Staarisaatest tuule tiibadesse saanud Ingmar Erik Kiviloo läheb Ameerikas kontserttuurile

— FOTO: TV3

Star FM hommikuprogrammis käis külas muusik ja laulja Ingmar Erik Kiviloo, kes muljetas õpingutest Ameerika hinnatud muusikaülikoolis ning eesootavast tuurist.

Ingmar Erik Kiviloo sai laiemale avalikkusele tuntuks 2021. aastal, kui ta osales saates "Eesti otsib superstaari" ja saavutas 6. koha.

Möödunud aasta kevadel lõpetas ta Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikaklassi ning sügisel alustas õpinguid Berklee muusikakolledžis Bostonis.

Samas koolis on varasemalt õppinud ka teisi eesti muusikuid, näiteks Tõnu Naissoo, Sofia Rubina ja Laura Põldvere. 

Ingmar õpib contemporary songwriting and production erialal ehk siis lookirjutamine ja muusikaproduktsioon.

Kolledži ja õppega on Ingmar väga rahul. "Vaba aega on ka. Ma proovin rutiini tekitada ja näiteks jõusaalis käia. Aga enamus mu vaba aega möödub ikka väikeses harjutusruumis, kus ma kirjutan muusikat ja laulan, mängin klaverit," tõdes Ingmar. "Mulle seal väga meeldib. Ma jääks sinna, aga Eestit ei jäta."

Ameerikas õppimine ei ole odav. Semestri eest tuleb maksta ligi paarkümmend tuhat dollarit ja kooli kõrvalt ametlikult Ameerikas tööl käia ei tohi. Õnneks on Ingmaril hetkel toetajad, kes aitavad tal õpingute eest tasuda. 

Muusikukarjäärist rääkides tõdes noormees, et ta on õpingute ajal kirjutanud päris palju muusikat. Kui varasemalt tegi ta laule eesti keeles, siis nüüd kirjutab inglisekeelseid laule. Lisaks on tal olnud võimlusi ka Ameerikas kontserte anda, näiteks astus ta üles Chicagos. Hiljuti kutsuti ta veebrurarikuus kontserttuuri tegema. 

"Ma esinen Torontos, Connecitcutis, Chicagos ja New Yorkis. Väliseestlased kutsusid mind," rääkis Ingmar, et läheb tuuritama Eesti Vabariigi sünnipäevakuu raames. 

Kuula täispikka intervjuud Ingmar Erik Kivilooga Star FM järelkuulamisest.