ULMELISED SUMMAD | Vaata, kui palju on maksnud kuninglikud kihlasõrmused läbi aegade

Hello!

Kuninglik perekond
Kuninglik perekond — FOTO: Scanpix/123rf

Briti kuningakoda pole kunagi hoidnud end tagasi säravate tiaarade ning kallite ballikleitide poolest. Kui palju on aga kuninglikud härrased valmis kulutama, et oma silmarõõmu õnnelikuks teha? Uurisime kui palju maksavad briti kuninglike naiste kihlasõrmused.

Printsess Anne (Kuninganna Elizabeth II tütar)

Aastal 1973 kinkis kapten Mark Phillips kuninganna tütrele safiirist ja teemantsõrmuse. Paar abiellus 1973. aasta novembris. 1992. aastal lahutati.

Hiljem abiellus Anne 1992. aastal viitseadmiral Sir Timothy Laurence’iga pärast seda, kui too palus naist vintage sõrmusega endale abikaasaks. Sõrmusel on ovaalne triljoni lõikega safiir, mida ääristavad teemandid.

Seven Stone’i kihlasõrmuste spetsialist Max Stone hindas tema esimese juveeli väärtuseks umbes 10 000 naela (11650 eurot), teise juveeli väärtuseks aga 25 000 naela (29 100 eurot).

Sarah Ferguson (Elizabeth II minia)

Prints Andrew tegi 1986. aastal Sarah Fergusonile abieluettepaneku haruldase Birma rubiiniga, mida ümbritses kümme sädelevat teemanti ja mis väidetavalt oli inspireeritud Sarah punastest juustest. Kivid moodustavad lillemustri, sarnaselt tema tütre printsess Eugenie sõrmusele.

Tol ajal maksis Sarah armastatud sõrmus umbes 25 000 naela (29 100 eurot), kuid inflatsiooni ja sentimentaalse tausta tõttu võib selle väärtus täna olla umbes 70 000 naela (81 500 eurot).

Queen Camilla (Kuninganna, kuningas Charles III abikaasa)

Kuninganna Camillale kinkis kuningas Charles III kauni art deco stiilis sõrmuse ja selle keskel on viiekaraadine smaragdlõikega teemant, mille mõlemal küljel on kolm teemanti. Kunagi kuulus see Charlesi vanaemale, ja selle väärtus on 100 000 naela (116 490 eurot).

Meghan Markle

Hertsoginna Meghani silmipimestav sõrmus uhkeldab suure keskse teemandiga, mille prints Harry hankis Botswanast, ja selle mõlemal küljel on kaks väiksemat juveeli, mis on pärit tema varalahkunud ema printsess Diana isiklikust kollektsioonist. See uskumatu kihlasõrmus on tänasel päeval ligikaudu väärt 134 500 naela (15 6670 eurot).

Printsess Diana (Walesi printsess, kuningas Charles III eksabikaasa)

Kahtlemata üks kõigi aegade kuulsamaid kuninglikke kihlasõrmuseid on Walesi printsess Diana sõrmus, mille naine valis välja tollase prints Charlesiga kihludes. Sel kuulsal ehtel on imekaunis safiir, mis on Diana sõrmuse ajalukku viinud. Selle hämmastava 12-karaadise ovaalse lõikega juveeli väärtus on hinnanguliselt 454 300 eurot.

Printsess Kate (Walesi printsess, prints Williami abikaasa)

Kuna printsess Kate’i kihlasõrmus prints Williamilt pärineb printsess Dianalt, on selle hinnasilt sama, 454 300 eurot, kuid usutakse, et selle ainulaadse pärandiga oleks hinnaline ehe nüüd kindlasti palju rohkem väärt.

Kuningliku perekonna kohta rohkelt dokumentaale ja filme saab leida Go3 teleteenuse vahendusel!

Kommentaarid puuduvad