Reklaam sulgub sekundi pärast

Näitleja Karl Robert koostööst isa Üllar Saaremäega: ma ei pea ju jonnima hakkama nagu viieaastane

Star FM hommikuprogramm

Karl Robert ja Üllar Saaremäe Star FM hommikuprogrammis
Karl Robert ja Üllar Saaremäe Star FM hommikuprogrammis — FOTO: TV3

Star FM hommikuprogrammis käisid külas Üllar ja Karl Robert Saarmäe, kes rääkisid suvelavastusest "Ivo Schenkenberg ja Hannibali rahvas", mille lavastas isa ja kus peaosa mängib poeg.

Etenduse lavastaja Üllar tõdes, et tegemist on instseneeringuga, mis pidi tegelikult lavalaudadele jõudma juba oluliselt varem. "See oleks pidanud olema selle (Rakvere Vallimäe) vabaõhukeskuse avaetendus, aga koroona rikkus ära," rääkis Üllar. 

Lavastus etendub mõne nädala pärast juunikuu algul ning vaid kolmel korral. Üllari sõnul on üheks põhjuseks see, et lavastuse trupi suuruseks on pea sada inimest ning nende hulgas ka palju harrastusteatri näitlejaid, kes ei saaks terve suve vältel etendustes kaasa teha.

Teiseks põhjuseks on Üllari sõnul asjaolu, et vabaõhukeskus mahutab lausa 4500 pealtvaatajat. "Produtsendid on lootnud, et vähemalt pool sellest mahutavusest tuleb ühel hetkel kokku," sõnas Üllar, et kõik vaatajad peaksid saama endale etenduse pileti soetada, ilma et mahutavusega probleeme tekiks. 

Lavastuse peategelane Ivo Schenkeberg on ajalooline tegelane ning eestlastele hästi tuntud filmist "Viimne reliikvia". "Ta on Eestis väga tähtis tegelane, ta on nagu Eesti Robin Hood," arvas Ivo tegelaskuju kehastav Karl Robert.

Karl Roberti sõnul ei saa tegelasele anda hea tegelase või pahalase kuvandit. "See näidend on väga parajalt pandud kokku, et mitte kangelane ei tule ise lavale ja ei räägi, mis ta teinud on, vaid kasvab läbi mingite tegude või läbi teiste suuremaks," kirjeldas noor näitleja oma tegelaskuju. 

"Minu meelest võiks Ivo Schenkenbergist saada sellelaadne kuju, kellest Rakveres ikka ja jälle lavastusi tehakse, nii nagu Haapsalus on Valge Daam," ütles Saarema. "Rakvere linnuse väravate ees ka Ivo Schenkenberg kinni võeti ja sealt viidi ta Pihkvasse. Ta oli nii kõva mees, et pakkus enda elu eest kolm bojaari, aga Ivan Julm keeldus sellest ning sõitis isiklikult tema hukkamist vaatama."

Üllari sõnul sobib ainuüksi välimuse põhjal ta poeg väga hästi rolli täitma ning tal on hea meel, et saab pojaga tööalaselt koostööd teha. 

Karl Roberti meelest sujub neil koostöö väga hästi. "Ma ei pea ju jonnima hakkama nagu viieaastane, kes küpsist ei saanud, vaid et ma võin mõista, et kui ta tahab, et ma teeksin niimoodi, siis ma võin ju seda teha," tõdes poeg, et lahkhelisid neil lavastusperioodil ette ei tulnud ning kuulab isa nõuandeid heameelega. 

Intervjuud saad järele kuulata Star FM hommikuprogrammist