Reklaam sulgub sekundi pärast

Enne ja nüüd: kas tunneksid ära “Viimses reliikvias” mänginud näitleja?

gabriel
Filmiarhiivi kogu

Täna kell 22.00 on TV3 eetris Eesti filmiklassika "Viimne reliikvia". Filmis Gabrieli kehastanud ukraina rahvusest Venemaa näitleja Aleksandr Goloborodko tähistab järgmisel aastal oma 85. sünnipäeva, kuid on teatrimaailmas tegev tänaseni.

Aleksandr sai oma teatrihariduse Kiievi Karpenko-Karõi nimelise Teatriinstituudis, mille lõpetas 1960. aastal. Ta on töötanud kahes Ukraina teatris, kuid alates 1976. aastast töötab Venemaal. 1985. aastast kuulub Aleksandr Mossoveti-nimelise teatri truppi, kus töötab tänapäevani.

Alates 1967. aastast on näitleja mänginud rohkem kui 70 filmis. Näitleja ise peab just 1969. aastal "Viimses reliikvias" mängitud Gabrieli tegelaskuju oma läbilöögirolliks, mis ta üle Nõukogude Liidu kuulsaks tegi. ERR-le 2020. aastal antud intervjuus tõdes Aleksandr, et peab seetõttu Eestit oma 'filmikodumaaks'.

Oma viimase filmirolli tegi mees 2015. aastal filmis "Juna".

Aleksandr Goloborodko on abielus filminäitleja Svitlana Shershnovaga. Neil on tütar Oksana, kes sündis ajal, mil Aleksandr Eestis "Viimse reliikvia filmivõtetel oli. Tänaseks on ka tütrest saanud näitleja.

Näitleja enne:

Gabriel
Filmiarhiivi kogu

Näitleja nüüd:

Gabriel
Kino-teatr.ru

"Viimne reliikvia" on TV3 eetris täna kell 22.00.

Näita 6 kommentaari

Me kõik jääme vanaks…..

Vasta

Se vilm on Eesti kulla vondis ja minule se vilm väga meeltit

Vasta

Sama kena

Vasta

Sama kena pole saatnud

Vasta

Oligi nii armas ja äge

Vasta

Näeks ise ka 85selt nii hea välja.

Vasta