Reklaam sulgub sekundi pärast

Temperamentse iseloomuga heategija! Hollywoodi staar Russell Crowe oskab üllatada

Crowe
Foto: Scanpix

Täna õhtul kell 22:35 näeb TV3 eetris märulifilmi "3.10 Yumasse", mille peaosas on Hollywoodi staarnäitleja Russell Crowe. Leidsime Crowe kohta mõned põnevad faktid faktid, mida sa enne kindlasti ei teadnud!

Kuigi Russell Crowe on Uus-Meremaa kodanik, on ta alates 1985. aastast elanud suurema osa oma elust Austraalias. Ta sai laiemalt tuntuks krimifilmiga "L.A. Confidential" (1997) ja draamaga "The Insider" (1999). Jeffrey Wigandi kehastamise eest filmis "The Insider" sai Crowe oma esimese Oscari-nominatsiooni.

Crowe sündis 7. aprillil 1964 Wellingtoni äärelinnas Strathmore Parkis. Kui Crowe oli nelja-aastane, kolis tema pere Austraaliasse ja asus elama Sydneysse. Siin on 10 uskumatut fakti Russell Crowe kohta!

1. Ta alustas oma karjääri muusikuna

Oma hea sõbra Tom Sharplini juhendamisel alustas Crowe 1980. aastate alguses muusikuna esinemist, esinedes lavanime "Russ Le Roq" all. Ta avaldas Uus-Meremaal mitu singlit, sealhulgas "I Just Wanna Be Like Marlon Brando", "Pier 13" ja "Shattered Glass".

2. Talle ei antud Austraalia kodakondsust

2015. aastal teatati, et Crowe oli taotlenud Austraalia kodakondsust 2006. aastal ja uuesti 2013. aastal, kuid see lükati tagasi, kuna ta ei täitnud elukohanõudeid.

Austraalia immigratsiooniamet teatas aga, et neil ei ole andmeid Crowe taotluste kohta. Crowe ütles, et kuigi ta identifitseerib end Austraalia kodanikuna, oli tema jaoks kõige olulisem põhjus kodakondsuse saamiseks tema kaks poega, Charles ja Tennyson.

3. Ta kandideeris kolm korda järjest Oscarile

Crowe sai kolm korda järjest parima näitleja Oscari nominatsiooni: "The Insider", "Gladiator" ja "A Beautiful Mind" eest. Crowe võitis 2002. aasta BAFTA auhinnatseremoonial parima näitleja auhinna filmi "A Beautiful Mind" eest. Sama film tõi mehele ka Golden Globe'i ja Screen Actors Guildi auhinna.

Kuigi Crowe oli nomineeritud Oscarile, kaotas ta Denzel Washingtonile. Kõik kolm filmi olid nomineeritud ka parima filmi auhinnale ning nii "Gladiaator" kui ka "A Beautiful Mind" auhinna ka võitsid.

4. Crowe on filantroop

Filmi "Tuhkatriinu" võtete ajal tegi Crowe annetuse juudi algkoolile, mille raamatukogu oli süütamise tagajärjel kahjustada saanud. Teisel korral annetas Crowe 200 000 dollarit raskustes olevale algkoolile oma kodu lähedal Austraalias asuvas maapiirkonnas. Raha läks 800 000 dollari suurusele projektile, mille eesmärk oli ehitada koolile ujula.

5. Ta oli kunagi abielus Danielle Spenceriaga

1989. aastal kohtus Crowe filmi "The Crossing" filmimise ajal Austraalia lauljatari Danielle Spenceriaga ning nende vahel lahvatas kireleek. Nad abiellusid 2003. aasta aprillis. 

Paaril on kaks poega, Charles Spencer Crowe  ja Tennyson Spencer Crowe. 2012. aasta oktoobris teatati, et Crowe ja Spencer on lahku läinud. Nad lahutasid ametlikult 2018. aasta aprillis.

6. Crowe'i käitumine on pannud inimesi uskuma, et tal on halb iseloom

1999. aastal sattus Crowe Coffs Harbouris asuvas Plantation Hotelis kaklusesse, mis jäädvustati turvakaamerate lindile. 2005. aasta juunis arreteeris politsei Crowe ja esitas talle süüdistuse teise astme kallaletungi eest, kui ta viskas telefoni Mercer Hotel'i portjee poole, kes keeldus teda aitamast hotellitoas olnud telefoniga tekkinud tehniliste probleemide lahendamisega. Telefoniintsident mõjus negatiivselt Crowe'i avalikule kuvandile.

7. Ta on National Rugby League'i kaasomanik

Crowe on alates 2006. aastast National Rugby League'i (NRL) meeskonna South Sydney Rabbitohs kaasomanik. Crowe on lapsepõlvest saadik olnud ragbi-liiga meeskoonna South Sydney Rabbitohs toetaja. Pärast kuulsaks saamist on ta jätkanud rahalistes raskustes oleva klubi toetamist.

8. Crowe'i varade väärtus on umbes 120 miljonit dollarit

Crowe teenis 2000. aasta filmi "Gladiaator" eest 5 miljonit dollarit. Samal aastal teenis ta 7,5 miljonit dollarit filmi "Proof of Life" eest. Aastal 2001 teenis ta 15 miljonit dollarit filmi "A Beautiful Mind" eest. 2003. aastal sai ta 20 miljonit dollarit filmi "Master and Commander" eest.

2005. aastal teenis ta 15 miljonit dollarit filmi "Tuhkatriinu" eest. Aastal 2010 teenis ta veel 20 miljonit dollarit filmi "Robin Hood" eest. Oma 15-aastase karjääri tippajal, mis algas umbes 2000. aastal, teenis Russell filmirollide eest põhipalgana üle 150 miljoni dollari. 

Allikas: discoverwalks.com

Kommentaarid puuduvad