Tarmo Hõbe: esimest korda Rally Estonia ajaloos on võimalik seda näha midagi tasumata

Tarmo Hõbe
Tarmo Hõbe — FOTO: Pressimaterjal

Star FM-i hommikuprogrammis käis külas Rally Estonia esindaja Tarmo Hõbe, kelle sõnul saavad esimest korda kõik huvilised tulla tasuta tutvuma kõikide ralliautodega.

Kuna ilm on heitlik, siis paraku võivad ka torm, tuul ja vihm rallit mõjutada. ”Valmistume kõigeks, sest oleme tõelist paduvihma näinud ja selle üle elanud. Selline padukas on lihtsam kui näiteks tugev tuul,” sõnas Tarmo Hõbe ilmaolude kohta. Ta sõnas, et kui vett koguneb kuhugi liiga palju, siis on oht, et ka mingi rada pannakse kinni. ”Kui vihm on nii tugev, et tee viiakse ära ja ei ole muud varianti,” lausus ta.

Rally Estonia toimub Eestis tänavu 20.-23. juulil ja seda juba neljandat aastat järjest. ”Sel ajal siis maailma kõik tipp rallisõitjad stardivad Eestis. Ehk kui laulupidu on lõppenud, siis autospordi sõprade laulupidu alles hakkab. Seega on lähipäevadel Eestisse jõudmas tipptiimid, järgmine nädal testitakse siin ja kogu Eesti hingab autospordi rütmis,” tegi Hõbe ülevaate.

Tema sõnul on nad võtnud seisukoha, et igal aastal ei ole mõtet midagi uut seoses korraldusega leiutada. ”Pigem võiks säilitada seda, mis on olnud hea ja midagi, mis on kõigile meeldinud, kuid sellel aastal on üks suurimaid muudatusi see, et kogu selline suur ralli expo on ERMi juures. Ma usun, et pea 100 autot ja kõik tiimid on seal ning esimest korda WRC ajaloos on selle külastus tasuta. Kõigil, kes on Tartus ja seal ümber, siis on hea võimalus tulla ja saada suurest rallis osa ilma midagi tasumata,” sõnas Hõbe.

Star FM-i hommikuprogramm on järelkuulatav siit.

Kommentaarid puuduvad