Reklaam sulgub sekundi pärast

Suhteterapeut statistikast: petmine on muutunud nii tavaliseks, et sellega tuleb ära harjuda

Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. — FOTO: 123rf

Star FM-i hommikuprogrammis käis külas suhteterapeut Raul Kalev, kelle sõnul šanss minna kellegagi suhtesse, kes petab, on siiski ülikõrge.

Raul Kalev sõnas hommikuprogrammile antud intervjuus, et petmine on saanud tänasel päeval nii tavaliseks, et sellega tuleb suisa ära harjuda. ''Statistikat ju täpset ei ole. Ametlik statistika, mis meil on Ameerikast, ütleb, et iga neljas petab oma suhte jooksul,'' sõnab ta ja lisab, et see on ametlik statistika ja iseasi, kui palju inimesed midagi ametlikku tahavad jagada.

''Kui me räägime sellest, mida paarinõustajad oma ringis analüüsivad, siis seda teevad 70 protsenti mehi ja 65 protsenti naisi, ehk see on kogu aeg kasvav. Mis tähendab seda, et šanss, et sa lähed kellegagi suhtesse, kes sind petab või sina teda petad, on siiski ülikõrge. Mind natuke häirib see vanamoodne lähenemine, et suhtesse minnakse naiivse ootusega, et seda ei juhtu ja kui juhtub, siis ollakse tohutult traumeeritud,'' sõnab Kalev.

Suhteterapeut rõhutab, et on väga erinevaid põhjuseid, miks inimesed petavad. ''Peamine põhjus naistel on see, et nad ei tunne ennast enam elusana. Nad on kurnatud, aga mehed testivad ja lõbustavad ennast niisama. Kui naised on pettes õnnetud, siis küsitlused näitavad, et meeste puhul pole vahet,'' lausus Kalev.

Intervjuus rääkis suhteterapeut lisaks, kuidas Eesti paaridel üldiselt läheb. ''Mina näen oma töös paare, kellel ei lähe väga hästi. Need, kes jõuavad minu juurde, jõuavad alati liiga hilja ja neil on alati liiga kurvasti. Väga tihti ei ole seal midagi päästa,'' rääkis Kalev.

Tema sõnul näitavad initsiatiivi rohkem üles naised, kes veavad oma mehed teraapiasse. ''Ühiskond on saanud teadlikumaks, aga kui me räägime praktilisest poolest, siis naised on need, kes tahavad ja ootavad mehe muutumist. Mehed ootavad, et neid keegi jumala eest ei paluks muutuda,'' lausus Kalev.

Meediast justkui tundub, et viimasel ajal minnakse palju lahku. ''Statistika ei näita olulist kasvu, kuid tänasel päeval on moodi läinud sotsiaalmeedias pidulik teavitamine. Vanasti tehti otsus vaikselt ära ja mõnda aega hiljem ehk keegi kuulis.''

Star FM-i hommikuprogramm on järelkuulatav siit.