Sõim, vägivald ja uimastid: Hollywoodi staarid, kes oma karjääri skandaalidega hävitasid

kajaar

Hiljuti lõpu saanud suur kohtusaaga Johnny Deppi ja Amber Heardi vahel kütab endiselt kirgi ja nüüd käivad jutud, et uues “Aquamani” üles astuma pidanud Heard lõigatakse filmist lihtsalt välja ning küsimärgi alla on seatud tema näitlejakarjäär Hollywoodis. Selle raames uurisime, millised tuntud Hollywoodi näitlejad on jäänud suuremate skandaalide tõttu oma heast mainest ja unistuste karjäärist ilma.

Hollywoodis karjääri teha, ennast võimeka näitlejana tõestada ning oma mainet hoida on keeruline töö. Mitte ainult üks halb film ei ähvarda tervet karjääri rööpast välja lüüa, vaid ka kõigel, mis juhtub väljaspool ekraani, võib olla sellele sama laastav mõju.

Paparatsode pildid, petmised, avalikud väljaütlemised, sotsiaalmeedia postitused ja lahkuminekutega seotud skandaalid võivad olla näitleja karjääri jaoks hävituslikud. 

Siin on näitlejad, kes rikkusid karjääri, olles oma populaarsuse tipul:

LINDSAY LOHAN

Lindsay Lohan
Foto: Scanpix

Pärast filmi “Mean Girls” ja “Herbie: Fully Loaded” 2000. aastate keskel olid Lindsay Lohanil kõik võimalused ja anne, et saada üheks Hollywoodi suurimaks staariks. Lõppude lõpuks oli Lohan “Mean Girls” filmimise ajal kõigest 17-aastane ja näitas väga tugevat näitlejataset.

Kuid siis lõid narkootikumid, arreteerimised ja pidutsemine tema karjääri rööbastelt välja.

2007. aasta väljaandes Entertainment Weekly artiklis rääkisid mitmed anonüümsed stuudiojuhid ja produtsendid sellest, kui paljutõotav oli tema karjäär ning mis sellest välja kukkus. “Praegu peaks ta maksma stuudiole, et filmi pääseda,” ütles üks stuudio juht. Teine stuudio juht selgitas: “Tema filme ei avata. Temaga on halb töötada. Ma arvan, et ta on lõpetanud.”

Ligi 15 aastat hiljem pole palju muutunud. Paul Schraderi lavastatud põnevusfilm “Kanjonid” pidi olema Lohani jaoks omamoodi tagasitulek, kuid The New York Timesi artikkel pealkirjaga “Nii juhtub, kui filmis on Lindsay Lohan”, mis väitis, et Lohan võitleb endiselt oma probleemidega.

Viimastel aastatel on ta teinud kaasa mõnes üksikus filmis ja lugenud peale mõnele multifilmile. Hiljuti sõlmis ta koostöö voogedastusplatvormi Netflixiga, mistõttu võib eeldada, et varsti saab teda taaskord ekraanil näha.

DAVID HASSELHOFF

David Hasselfoff
Foto: Scanpix

Hasselhoffil oli 80ndatel ja 90ndatel väga edukas karjäär. 2006. aastal sattus ta skandaali pärast seda, kui tema tütar jäädvustas Hasselhoffi narkouimas videole ning see video sai avalikuks.

Näitleja uimastite ja alkoholi kuritarvitamine mitte ainult ei kahjustanud tema abielu ja pereelu, vaid rikkus ka tema mainet näitlejana.

Kuigi tal õnnestus 2009. aastaks sõltuvustest vabaneda, pole tema näitlejakarjäär kunagi täielikult taastunud.

Tänasel päeval toimetab ta kaasprodutsendina erinevate saadete juures ning on mänginud ka mõnes telesarjas.

STEPHEN COLLINS

Stephen Collins sai kuulsaks teleseriaalist “Seitsmes taevas” moralistlikku pastorit.

2012. aasta teraapiaseansil tunnistas Collins, et oli seksuaalselt ahistanud ja rünnanud alaealisi tüdrukuid. Tema õnnetuseks salvestas tema toonane naine Faye Grant seansse salaja. Need salvestused lekkisid Ameerika telešõusse TMZ 2014. aasta lõpus. Kui see juhtus, alustati Collinsi väidetavate kuritegude uurimist.

2014. aasta detsembris tunnistas Collins väljaandele People, et oli tõepoolest rünnanud kolme alaealist tüdrukut. Tema sõnul leidsid need juhtumid aset aastatel 1973–1994 ja ta väitis, et sellest ajast peale pole tal olnud mingit tungi alaealiste tüdrukutega koos olla.

Hoolimata sellest, kas politseiuurimised kunagi kuhugi viivad, on Collinsi karjäär lõppenud.

Ta pole pärast lindi lekkimist erialast tööd teinud ja Entertainment Weekly andmetel vallandas Seth MacFarlane ta peagi pärast seda filmist “Ted 2”.

Daily Maili järgi abiellus Stephen ühe oma suure fänniga ning kolis Iowasse ja oma hoidnud madalat profiili.

CHARLIE SHEEN

Charlie Sheen
Foto: Scanpix

Narkootikumid, üledoosid ja vägivald on saatnud Charlie Sheeni üle paarikümme aasta. Sheeni vabandamatu pidutsemise ja narkootikumide tarvitamise ajalugu on viinud ta teadaolevalt vähemalt ühe üledoosini ja mitmekordse võõrutusravile jäämiseni.

Lisaks on teda väga paljud naised süüdistanud väärkohtlemises ja vägivallatsemises.

Tema Hollywoodi karjäärile andis lõpliku hoobi käitumine Ameerika telesarja “Two and a Half Men” võtete ajal. Pärast järjekordset taastusravis käimist 2011. aastal sai “Two and a Half Men” loojal Chuck Lorrel lõpuks küllalt ning ta vallandas Sheeni saatest. Sheen oli Lorrelit solvanud ning võtetel väga ebaviisakalt käitunud.

Sheeni mainest ei olnud peale seda skandaali enam palju järel. Ta üritas end ja oma käitumist erinevate intervjuude ning väljaütlemistega siluda, kuid see ei õnnestunud.

Charlie on peale seda kaasa löönud mõningates telesarjades ning ka sel aastal võib teda näha uues Ameerika seriaali “Ramble On”.

AMANDA BYNES

Amanda
Foto: Scanpix

Kunagi oli Amanda Bynes tõeline tõusev täht. Filmide “The Amanda Show” ja “She’s The Man” staar sattus pahuksisse uimastite ja alkoholiga nagu paljud lapsstaarid enne teda, kuid see, mis tema karjääri hävitas, oli hoopis midagi muud.

Nimelt hakkas noor ja andekas näitlejanna veebiplatvormil Twitter avalikult maha tegema teisi tuntud staare.

Ta mõnitas avalikult näiteks Rihannat ja kirjutas: Chris Brown peksis sind, sest sa pole piisavalt ilus. Ta nimetas Miley Cyrust ja Jay-Z-d “koledaks” ja tegi palju muud ebasündsat.

Kõik see tõi kaasa selle, et tal diagnoositi bipolaarne häire ja ta paigutati kaks korda psühhiaatriaasutusse ning tema töö näiteljana jäi seisma.

Aastaid hiljem üritas Bynes ikka veel end kokku võtta ja oma elu tagasi saada. Ta läks Los Angelese disaini- ja müügimoeinstituuti õppima ja väitis, et tal polegi näitlemise vastu tegelikult tõelist huvi.

Väljaande People’ andmetel hakkas ta hoopis räpi muusikaga tegelema, kuid ühtki suuremat hitti pole temalt tänaseni tulnud.

Kommentaarid puuduvad