Reklaam sulgub sekundi pärast

Sõbrad survestavad Kirsti Timmerit sünnipäeva pidama: muidu nad vinguvad ukse taga!

Kirsti Timmeri sõbrad survestasid teda pidu pidama
Kirsti Timmeri sõbrad survestasid teda pidu pidama — FOTO: TV3

Armastatud ennustaja Kirsti Timmer tähistab täna oma 52. sünnipäeva. Sel puhul vestlesime Kirstiga tema hiljutisest reisist Tansaaniasse, sünnipäeva harjumustest ning uurisime ka, mida ennustavad kaardid Eestile uueks aastaks.

Kuidas sul üldse läinud on viimasel ajal?

Mul on läinud niimoodi, et ma ei oskagi midagi paremat tahta. Ma ei tea. Ma olen kõigega nii rahul. Mul on kõik... Inimesed ei ütle niimoodi, aga ma ei teagi. Mul tõesti kõik hästi. Ma kuidagi olen jõudnud sinna kohta, kus ma tahan olla ja mulle meeldib siin olla! Olen rahul kõigega. Ma ei vingu millegi üle.

Sa jõudsid hiljuti reisilt tagasi. Käisid Sansibaril, Tansaanias. Kust selline mõte üldse tuli, et sinna minna ja kellega sa käisid seal?

Meil oli see mõte lastega tegelikult aastal 2020. Me pidime toona suvel minema, aga siis tuli koroona ja kõik maailm pandi lukku. Meil olid siis piletid olemas ja hotellid kõikjal kinni pandud, aga reis jäi ära. Vahepeal käisime paar korda Mauritiusel, sest mina väga armastan India ookeani ja just seda kanti seal. Nüüd selle reisi ostsime kevadel. Ühel päeval lihtsalt ütlesin poistele kodus, et nii nüüd on niimoodi, et lähme käime Sansibaril ära, et jäi ju käimata. Järgmisena ütlesin oma mehele, et lähme Sansibarile ja siis küsisin veel tütre käest ja ostsingi reisi ära. Meil oli väga äge kamp ja väga tore reis!

Kas sa käisid reisil ka mõttega, et tähistad seal oma sünnipäeva ette? Kas reis oli sulle endale ka väike sünnipäevakink?

Ma olen oma lastele üritanud elus kaks põhitõde selgeks teha - üks on see, et kanna head parfüümi ja nii, et seda on tunda ning teine on, et avasta kohti, mis laiendavad silmaringi. Seda reisi ei teinud ma endale sünnipäevakingiks. Mulle meeldib lihtsalt see, et kui saab võtta oma pere kaasa ja minna täiesti teise kultuuri ning saab seda kõike koos avastada, mitte see, et sa pead kellelegi rääkima, mis seal oli. Ükski pilt ei anna kunagi midagi edasi. Mulle meeldib selliseid kohti koos lastega avastada ja sellepärast ma neid sinna teisele poole maailma veangi, et neile näidata, milline see ilm on, et nad oskaksid ise elus tahta näha ja kogeda seda, mida siin siin ei ole.

Kuidas sa üldse oma sünnipäeva tähistad?

Homme tulevad sõbrad kõik kokku ja ma küll alguses mõtlesin, et ma ei jõuagi sünnipäeva pidada, et me tuleme alles reisilt ja kindlasti see kohanemine ka külmaga võtab aega, aga siis üks sõbranna, kes lihtsalt ei lase elada, uuris juba enne reisi, et miks ta ei näe grupivestlust, kuhu on kõik külalised lisatud. Shanonist Janek ka protesteeris, et teda ei olegi sünnipäevale kutsutud. Sain selliseid nooli ja süüdistusi, et siis päev enne ärasõitu, tegin selle grupi ja kutsusin siis kõik kohale.

Palju külalisi on siis oodata?

Vist on 28? Korralik, eks? No mis ma teen. Muidu nad ju vinguvad seal ukse taga.

Aga kas on mingi eriline kingitus, mida ootad see aasta või ongi kõige olulisem ikkagi sõbrad ja perekond?

Iga päev keegi küsib mu käest, et mida ma tahan kingituseks. Mu sõbrannad naersid mu üle. Ma ütlesin neile, et mul on uut panni vaja. Mul on tegelikult kõik asjad olemas. Muidugi tore, kui üllatatakse ja mul suht vaimukaid sõpru ehk küll nad teavad, mis mulle meeldib. Ma olen tegelikult lihtsalt meeldib see, et ma olen iga aasta oma sünnipäeva tähistanud., sest minu arust seda päeva tuleb tähistada. See on tegelikult kõige suurem kingitus, et kui sa mõtled ja vaatad, et sul on 28 inimest, kellest ei saa kedagi jätta kutsumata ja mõistad, et nad on su lähedased inimesed, siis ma arvan, et see on kõige suurem kingitus.

Kui sa siin ütlesid, et see aasta ja kõik muu on olnud nii ilus ja tore, siis kas on midagi, mida sa selle aasta puhul kahetsed või mis on ämbrisse astumine olnud?

Ämbrisse ei ole astunud, aga mis on kurb, on see, et see aasta on viinud jälle paar lähedast sõpra. Surm on võtnud nad. See mõjub alati raskelt ja šokina. See panebki kuidagi mõtlema, et hoia neid inimesi, kes su ümber on ja ütle kõik head asjad välja ja naudi seda, mis sul on. Ei tasu oma aega kulutada ahastamise peale või mõeldes, et see on halvasti või see on halvasti. Tegelikult tuleb olla tänulik iga päeva eest ja me ei tea mitte keegi, palju meil seda aega on. Pigem elada, nii et sa elad, kui sa virised. Mina nagu olen küll kõiges tänulik, mis mul on, aga ämbrisse astumisi sellel aastal... Hmm... Sellel aastal muidugi sai liiga vähe neid taroskoop-kalendreid. Oleksin pidanud rohkem tellima, sest kõik kolm tiraaži müüsin kahe päevaga. Inimesed ikka küsivad, aga ma juurde ei tee. See oli ämber!

Kas sa iseendale ka uueks aastaks midagi ennustad või kaarte laod?

Ma ikka vaatan vahel üle, aga pigem vaatan tööasju ja muud säärast.

Ehk sa endale armuelu kohta ei ennustagi?

Ei! See mul olemas. Ma tean, kuidas see toimib.

Ma tean, et kohe tuleb muidugi välja suur aastalõpu ennustus, aga äkki räägid lühidalt, mida toob uus aasta Eestile? Kas on pigem oodata head või on oodata skandaale või sünget aega?

Sellel aastal tuleb hästi palju tegemist noorte vaimse tervisega ja ma siinkohal vaataks väga palju otsa lapsevanematele ja ka meediale. Sellist sildistamist ja halvustamist, seda on meie ümber ikkagi väga palju ja seda tähelepanematust. Lapsed ei ole iseenesestmõistetavad asjad. Vanemad, kui oled lapse saanud, siis sul ei ole mõtet saada lapsi, kui sul ei ole nende jaoks aega, neid märgata, neid kuulata. Ela üksi, kui sa tahad oma aega ainult, aga kuidagi see vaimse tervise probleem kerkib sellel aastal väga-väga üles. Sellel on ikka konkreetsed põhjused. Me inimesed ise oleme selle loonud.

Aga kas midagi head ka ikka tuleb, et lõpetada ilusa noodiga?

Need inimesed, kes on muutustele avatud, kes on leidlikud, kes ei jää asjadesse kinni, vaid on lahendustele orienteeritud, saavad alati hakkama!

TV3.ee toimetus soovib Kirstile lõbusat sünnipäeva!