Reklaam sulgub sekundi pärast

Skandaal kuningakojas! Uues raamatus nimetati printsess Diana surma mõrvaks

Printsess Diana surma kohta levib vandenõuteooria
Printsess Diana surma kohta levib vandenõuteooria — FOTO: Damir Sagolj/Scanpix

Uus peatselt ilmuv Briti monarhia kritiseeriv raamat kirjeldab avameelselt populaarset vandenõuteooriat, mis kutsub printsess Diana surma tellitud mõrvaks. Raamatu autor toob aga palju skandaali kuningaperele, kuna tegu on Meghan Markle'i ja prints Harry sõbraga.

Prints Harry ja Meghani suuvoodri raamat on täis vigu ja vandenõuteooriaid. Paari sõbra Omid Scobie raamat "Lõppmäng", mida peetakse abielupaari soosivaks väljaandeks, ilmub homme, kuid see on juba saanud palju kriitikat kuninglike fännide poolt.

Peamine kriitikapunkt on väide, et printsess Diana suri 1997. aastal Pariisis autoõnnetuses, kuna tema juhti pimestas mootorrattal jälitava fotograafi kaamera suur valge välklamp. Seejärel öeldakse, et ta kaotas kiirusel 100 kilomeetrit tunnis juhitavuse ja põrkas kokku betoonsambaga.

See teooria oli võtmeosa Mohamed Fayedi vandenõuväidetes, et Diana ja tema poeg Dodi mõrvati prints Philipi tellitud mõrva osana.

Al Fayed ütles, et salateenistuse agendid pimestasid Mercedese juhti Pauli välklambiga ja see oli osa vandenõust, mille eesmärk oli muuta "õnnetus" õnnetuseks.

Prantsuse võimud ja endine MET Police'i juht Lord Stevens lükkas toona selle teooria tagasi.

Samuti maalitakse raamatus kuningast Charlesist äärmiselt halb pilt, kes printsess Diana elu ära rikkus ning abielu jooksul pidevalt truudust murdis.

Ometi tunnistasid nii Charles kui ka Diana, et oma abielu jooksul, olid mõlemad olnud suhetes teiste inimestega.

Scobie väidab samuti oma uues raamatus, et monarhia on ebapopulaarne, kuid hiljutine küsitlus näitab, et iga vanuserühm toetab krooni ja lausa 66 protsenti inimestest soovib, et see jääks alles.

Loe täispikka artiklit SIIT!

Vaata Diana elulool põhinevat filmi "Spencer" Go3 teleteenusest!

Kommentaarid puuduvad