Reklaam sulgub sekundi pärast

Sisulooja Evert Poom kolm aastat vanast “Märgatud Eestis” episoodist: mõtlen sellele umbes kord nädalas

Sisulooja Evert Poom võttis oma Youtube'i kontole postitatud videos vaatluse alla Taavi Libe ja Märgatud Eestis seiklused Pärnumaale, kus üks paar ehitab "kosher-maja". Tegemist on kolm aastat vana saatega, millele Evert mõtleb enda sõnul vähemalt korra nädalas.

Sisulooja Evert Poom avaldas eelmisel nädalal üle aasta esimese video, milles võttis muu hulgas vaatluse alla kolm aastat vana Taavi Libe juhitud saate „Märgatud Eestis” episoodi. Evert ütles antud episoodi kohta, et ei suuda seda siiamaani unustada ja mõtleb selle peale umbes kord nädalas. „Kuidas on võimalik, et Eestis juhtuvad sellised asjad? See on nii absurdne ja naljakas, aga kurb samaaegselt," ütles Evert, kes kogu järgneva loo ajal lühikesi ja kohati teravaid märkusi vahele lisas.

Antud "Märgatud Eestis" lugu sai alguse sellest, et Taavi Libele jäi ühe Pärnumaa aiandustalu Facebooki lehel silma korduvad sissekanded sellest, kuidas pererahvas ehitab "kosher-maja". Taavi Libe kommenteeris saate alguses, et "kosher" peaks olema judaismi seaduste kohaselt valmistatud toit, seega pakkus talle väga huvi, mida kujutab endast kosher-maja. Peremees Margus ütles Taavile, et kosher-maja tähendab looduslähedust, kus ei ole ühtegi sünteetilist ainet. Kõike seda kontrollivat üks Iisraeli arst, kelle Margus kohale kutsus ja talle lausa Riia lennujaama vastu sõitis. Iisraelist pärit kosher-kontroll andis väga täpseid näpunäiteid, millest Margus ja tema naine Kristel üldse tohivad oma uut maja ehitada. Isegi aknaraamid ei tohtinud olla liimpuidust, mis olevat mürgine.

Miks Margus ja Kristel üldse kosher-maja ehitasid? Nimelt pere noorima lapse tervise tõttu. "Haiglas sai haiglabakteri. Keha peale tekkisid kärnad, kuiv nahk. Läksime uuesti arsti juurde, siis öeldi, et atoopiline dermatiit, aga ma ei olnud selle vastusega nõus," ütles Kristel.

Kosher-kontrolliga oli perel väga tihe side ja Margus ütles, et see pidavat neile maksma minema lausa sadu tuhandeid eurosid ning neil on väga suured võlad peal.

Vaata nii Evert Poomi poolt kommenteeritud "Märgatud Eestis" episoodi ja alt Everti videot, kuidas ta selle kõige peale humoorikalt reageerib!

Kommentaarid puuduvad