Silvia Ilves: võin viie kavaleriga tantsida kella viieni hommikul, aga siis hiilin koju minema

Silvia Ilves
Silvia Ilves — FOTO: Erakogu

Silvia Ilves pälvib meedia tähelepanu eelkõige oma tormiliste suhete tõttu. Uurisime, kuidas hinnatud muusikul tänasel päeval läheb ja milliste tunnetega läheb ta suvele vastu.

”Mul läheb väga hästi. Eile toimus just töökoha kaitsmine ja see läks väga edukalt, seega jätkan Rahvusooper Estonias töötamist. Selle üle mul on hea meel, sest sealne kollektiiv on väga meeldiv ja mulle sobiv,” õhkab Silvia Ilves kevadises säras.

Kuid Ilves tõdes, et tal on praegu kiired ajad ja käimas suisa hullumeelne nädal. ”Pühapäeval on minu jaoks väga tähtis kontsert. Lausa aasta kõige tähtsam, mis on seotud siis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengi rolliga. Eelmine aasta valiti mind solistiks, seati orkestri ette ja nüüd on pühapäeval suur debüüt, mida ma väga ootan,” räägib Ilves ootusärevalt.

Ta on suutnud nakatada ka oma kahte poega muusikapisikuga. ”Üks mu poegadest käis just Slovakkias ühel konkursil mängimas ja sai seal teise koha. Nüüd on vaja mul teine poeg samuti ette valmistada rahvusvaheliseks konkursiks, mis toimub maikuus. Armu ma endale ei anna,” naerab naine.

”Ma olen selline isiksus, kelle jaoks on muusika ja kõik see kunstimaailm täielik kutsumus. Samal ajal, kui ma iseennast üles töötan, on mul kaks väga vinget ja andekat poega. Kui nad ei oleks andekad, siis ma ei oleks motiveeritud neid ka toetama,” räägib Ilves sellest, kuidas ka tema poegadest on sirgumas samuti andekad pillimängijad. ”Eesti on nii väike ja sellepärast tahan anda oma lastele võimalusele näha maailma, sest see on oluline, et nad näeksid maailmatasemel artiste,” leiab ta.

Suhted jäävad tahaplaanile

Kuigi kevad on armumise aeg, jätab Silvia Ilves praegu suhted teadlikult tahaplaanile. ”Hetkel on mul fookuses töö iseendaga. Ma olen oma elus saanud nii palju lilli, armastusavaldusi ja nüüd tundub nagu oleksin selles osas juba vanaks jäänud,” ütleb ta naljaga. Ilves viitab ka sellele, et tema kõrval ei ole olnud kedagi juba pea neli kuud. ”Mul ei ole kunagi sellist pausi olnud. Ma naudin praegu seda, et ma võin viie kavaleriga tantsida kella viieni hommikul, aga siis ma hiilin sealt koju minema. See meeldib mulle väga,” teeb ta oma suhtemaailmast põgusa ülevaate.

Mõned kuud tagasi sai meediast taas lugeda, kuidas Silvia Ilvese järgmine suhe on purunenud. Nimelt kristlasena ei sobinud talle Asse Sauga maagiline maailm ja kiirelt kokku läinud paar soovis eriteed elus edasi liikuda. ”Ma olen elus ka naiivselt armastanud. Kuid näiteks minu viimases suhtes armastus tegelikult puudus. Soovisin laste nimel mingisugust raami luua,” ütleb ta mõttesse jäädes.

Silvia Ilvese sõnul on tema jaoks tähtis see, et lapsed oleksid õnnelikud, olenemata sellest, kes on tema kõrval. ”Suured lapsed on toetavad ja nad ei taha, et ma ohverdaksin iseennast. Ma ei suuda olla kooselus, kus puudub päris armastuse tunne. Sellest ma saingi aru nüüd viimati,” lausub ta.

Ühtlasi tõdeb Ilves, et on elus palju kiirustanud ja nii juhtus ka selle viimase suhtega. ”Ma olen ka selline inimene, kellele meeldib jagada ilusaid asju ja eks ta selline kiirustamine oli, et olime Kroonika esikaanel ja tegelikult keegi ei tea, et siis juba läkski kõik allamäge. Ma endiselt olen arvamusel, et armastus ei taha kära. Vähemalt minu puhul kindlasti mitte,” nendib ta.

Suvele läheb naine vastu ootusärevalt, kuid rõhutab, et taas iseendale ja lastele mõeldes. ”Ma ei lähe hetkel nii-öelda ahvatlustele kaasa. Loomulikult iga naine unistab romantikast, tavaliselt kui ma kuskil üritustel käin esinemas, siis alati on seal nii nais- kui ka meessoost austajaid,” tunnistab ta. Kuid ta soovib veel küpseda. ”Kui ma varasemalt tormasin, siis mul on tunne, et mingisugune klikk on minuga ära käinud, ma ei torma enam. Ma olen oma ellu palju armastust lubanud, vahel on hea paus võtta,” sõnab ta.

Kommentaarid puuduvad