Reklaam sulgub sekundi pärast

“Siin pole sõda ega terrorismi!” ehk miks on eestlaste arust hea Eestis elada?

Joonatan Pärn

Eesti Vabariik tähistab sel laupäeval oma 106. sünnipäeva. Inimeste sõnul on Eestis elamise juures üheks suurimaks plussiks turvalisus: siin pole ei sõda ega terrorismi. Siiski leiavad paljud, et elu võiks olla veelgi parem ning selleks peaks tõstma palkasid ja vähendama maksukoormust.

"Turvaline, ilus, puhas. Inimesed on sõbralikud," loetleb ühes Tallinna kaubanduskeskuses sisseoste tegev proua põhjuseid, miks on hea elada just Eestis.

Samas keskuses poodlev vanahärra sõnab: "Rahulik piirkond ega pole sõda või maavärinaid. Kõige parem koht elamiseks."

Teine härra kinnitab, et Eesti juures meeldib talle eelkõige kliima. "Lörts, rahe, jäävihm, mis siin saaks mitte meeldida," muheleb ta. "Inimesed muudavad keskkonna meeldivaks," nendib kolmas härra.

"Siin on turvaline. Siin pole sõda ega terrorismi ja võin vabalt linnapeal ringi käia," kinnitavad pingil jalga puhkavad noored. 

Mida muudaksid inimesed Eesti elu juures, kui nad saaksid olla ühe päeva peaministri ametis?

"Muuta oleks palju. (Alustaksin) sellest kisast, mis toimub üleval Toompeal, et inimesed teeksid tööd, mille eest meie, maksumaksjad, neile palka maksame," räägib üks keskuse külastaja.

"Käibemaks peaks olema kindlasti 20 protsenti, mitte 22 protsenti," räägib teine külastaja, mida tema peaministri ametisse astudes esmalt muudaks. 

Kolmas ostleja kinnitab, et tema võtaks peaministri ametis olles laenu, mida oleks tarvis investeeringute jaoks. "Ma ei ole kunagi aru saanud, miks me ei laena. Keegi ju ei ehita ka kodu enam 20 aastat: võetakse laenu ja ostetakse kodu."

Vaata täpsemalt artikli päises olevast videost, mida inimesed Eesti riigi veel juures muuta sooviksid!

Kommentaarid puuduvad