Reklaam sulgub sekundi pärast

Raud ja Kärsin oma kõmulisest raamatust: jagame asju, mida varem pole avalikkuse ette toonud

Eile esitleti Solarise Apollo raamatupoes Mihkel Raua ja Epp Kärsini ühist uhiuut raamatut, kus räägitakse ilma igasuguse häbita kõikidest teemadest, mis inimesi igapäevaselt puudutavad, alates seksist kuni rahani. Mida siis ikkagi uut sealt raamatust teada saab?

Epu ja Mihkli raamatuesitlus tõi kohale totaalse täismaja ja huvilisi oli rohkem kui poodi ära mahtus. "Emotsioonid on väga kõrged ja laes! Alati on adrenaliinilaks ja teatav pingelangus, kui raamatuesitlus on tehtud. Rahvast oli tõesti palju, ma olen oma elu jooksul teinud raamatuesitlusi üsna mitu tükki ja nii suure külastatavuse ja huviga raamatuesitlust minu elus polegi olnud!" sõnas Raud vahetult pärast esitluse lõppu TV3-le. Ka Epp nõustus temaga ja lisas, et temal varasem säärane kogemus puudub.

Kõnealune raamat kujutab endast intervjuuvormis vestlust Epp Kärsiniga ning räägib lisaks intiimsematele ja skandaalsematele teemadele ka lastest, rahast, aja planeerimisest, trenni tegemisest, dieetidest, kriitikaga toimetulemisest, alkoholist, tervisest, reisimisest ja õnnest. "Seks on väga väike osa sellest raamatust, aga me jagame midagi, mida me kumbki ei ole varem avalikkuse ette toonud," kinnitab Kärsin.

"Ma jagan enda maailma, mida ma varem ei ole jaganud. Väga paljud inimesed ei tunne mind ja teavad mind ainult kui seksikoolitajat, aga see on ainult väike osa minust. See on minu enda tunnetus, kuidas ma usaldan intuitsiooni, kuidas ma loen märke, kuidas ma olen loonud koolitused ja kuidas ma elan oma südame tasandil," räägib Kärsin veidi lähemalt raamatu sisust. Nende eesmärk on normaliseerida nii-öelda tabuteemasid ja seeläbi tervendada ühiskonda.

Juttu tuli ka Raua hiljutisest avaldusest, kus ta rääkis, et lasi endale teha vasektoomia. Miks ta otsustas sellest nii avalikult üldse rääkida? "Selleks, et anda meestele tuge ja mõtteainet, et see on üks asi, mida tasub kaaluda juhul, kui sa rohkem lapsi ei soovi oma ellu. Nagu viimaste päevade kogemus on mulle kinnitanud, oli see väga õige ja mõistlik samm. Inimesed võtavad ühendust ja uurivad, väga palju teadmatust on vasektoomia osas," avaldab Raud, et Eestis on endiselt tegemist justkui tundmatu asjaga, kuigi vasektoomiat on praktiseeritud juba aastasadu. 

Ka Epu sõnul oli Mihkli tegu äärmiselt õige ja see ei tähenda, et ta oleks kuidagi pehmo, vaid vastupidi. "Tuhanded naised minu koolitustel on kurtnud, et kui nad söövad rasestumisvastaseid tablette ja neil on spiraalid, siis see tõmbab libiido täiesti maha. Kui mees armastab seksi ja naine armastab seksi, siis miks mitte, kui sellel on ka võimalus tagasi pöörduda. See elukvaliteet on nii teistsugune, kui naised ei peaks sööma rasestumisvastaseid tablette ja kasutama spiraali," nõustub Kärsin.

Vaata täispikka intervjuud Epu ja Mihkliga videost!

Vaata ka galeriist, kes kõik raamatuesitlusel kohal olid!

Kommentaarid puuduvad