Raske ülestunnistus: Prints Harryt ei toetanud keegi peale ema surma

Independent

Prints Harry
Prints Harry — FOTO: 123rf

Sussexi hertsog, prints Harry, jagas südamlikku ülestunnistust uues dokumentaalsarjas “Heart of Invictus” (eestik. “Invictuse süda”). Harry kirjeldas oma Afganistani mälestusi, kuidas viimaselt ringreisilt naasmine vallandas temas vajaduse enda tunded lahti harutada, kuid enda sõnul ei saanud teda keegi tegelikult aidata.

Arutades oma sõjaväes oldud aega, ütles Sussexi hertsog, et koges pärast ringreisilt naasmist traumat, mis oli seotud tema ema, printsess Diana, nii noores eas kaotamisega.

Ülestunnistuse tegi Harry uues Netflixi dokumentaalsarjas “Heart of Invictus” (eestik, “Invictuse süda”), mis ilmus sel nädalal.

Harry tunnistas, et tema “suurim võitlus” pärast ema surma oli see, et “keegi tema ümber ei saanud teda tegelikult aidata”.

Ta ütles: “Mul ei olnud seda tugistruktuuri, seda võrgustikku ega asjatundlikku nõu, et teha kindlaks, mis minuga tegelikult toimub.”

Ta ütles, et Afganistanist naasmine avas temas mahasurutud leina, millest ta “ei olnud kunagi tegelikult teadlik”.

Ta ütles: “Vaata, ma saan rääkida ainult oma isiklikust kogemusest, peale oma 2012. aasta Afganistani-reisi, kuskil pärast seda toimus minus vajadus oma tunded lahti harutada ja minu jaoks oli selleks momendiks tegelikult Afganistanist naasmine.”

“See kõik, mis tulemas oli, pärines aastast 1997, 12-aastase vanuselt. Nii noorelt ema kaotamine, trauma, mis mul oli, ma ei teadnud sellest. Seda pole kunagi arutatud, ma ei rääkinud sellest tegelikult. Ja ma lihtsalt surusin selle alla, nagu enamik noori oleks teinud.”

“Aga kui see kõik välja tuli, põrkasin ma just kui vastu seinu. Ma mõtlesin: “Mis siin toimub, ma tunnen nüüd kõike,” jagas Harry.

Diana suri 36-aastaselt autoõnnetuses, milles on süüdistatud paparatsosid, kes olid printsessi Pariisist läbi sõites jälitanud. Õnnetuse tagajärjel surid ka Diana poiss-sõber Dodi Fayed ja tema autojuht Henri Paul.

Loe täispikka artiklit SIIT!

Kommentaarid puuduvad