Reklaam sulgub sekundi pärast

Raigo ja Kaisa Kuusnõmm tähistavad erakordset saavutust: keegi teine oleks ammu asjad pakkinud

Kaisa ja Raigo Kuusnõmm
Kaisa ja Raigo Kuusnõmm — FOTO: Erakogu

Sellel nädalavahetusel toimusid Austraalias Brisbane linnas Amateur Grand Prix kulturismivõistlused, kus osales ka fitnessistaarist suunamudija Kaisa Kuusnõmme abikaasa Raigo. Ulmelises vormis mees suutis taskusse panna suisa esimese koha enda kategoorias ja nüüd tähistab abielupaar olulist saavutust täiel rinnal.

"Ebareaalne, mis nädalavahetus. Ebareaalne, mis emotsioonid. Ebareaalne, mis tulemused!" kirjutab Kaisa oma värskes Instagrami postituses, kus on näha teda poseerimas koos oma abikaasa Raigoga, kel kaelas esimese koha kuldmedal.

2018. aastal pani Raigo ka Euroopa kulla taskusse ning tegi seda sellel nädalavahetusel Austraalias. "Mis ma oskan öelda? Järgmine peatus on USA? Aafrika? Mis mandrid meil siin tegemata on veel?" mõtiskleb Kaisa postituses.

Raigo olevat juba eelmise aasta lõpus öelnud, et tahab veel võistleda, ent siis polnud paaril veel aimugi, et see saab toimuma Austraalias. "Tulime, nägime, võitsime! Unistajatele kuulub maailm!" õhkab ta.

Võtsime ka ühendust Raigo Kuusnõmme endaga, kelle sõnul oli võistluse mastaapsus võrreldav Euroopas meistrimedali võitmisega. "Tase oli antud võistlustel väga kõrge ja midagi niisama ei kingitud. Tuli maksimaalselt pingutada ja korralik etteaste teha," kinnitab ta.

Mehe sõnul oli kõige keerulisem võistluseks valmistumisel see, et esmakordselt jälgin ta sajaprotsendiliselt treeneri ettekirjutusi. "Varem olen teinud siiski veidi enda nägemuste järgi ja kasutanud pigem treenerit kui mentorit, kellega siis asju arutada ja planeerida. Seekord olid kõik toidud, treeningud ja asjad treeneri poolt ettekirjutatud ning alguses oli mul raske selle süsteemi ja rutiiniga harjuda. Tekkis mingi trots ja kerge ärevus. Aga see läks üle ja ma usaldasin enda treenerit 100%," kirjeldab Raigo teekonda lavani.

Raigo Kuusnõmm
Raigo Kuusnõmm — FOTO: Erakogu

Ka dieet oli mehel üsna tavapärane: kana ja riis, mida leiab pea igast maailma otsast. Ühtlasi elab Austraalias palju eestlasi, kes Raigo teekonnale kaasa elasid ja teda toetasid. Ent suurimaks tugipunktiks oli siiski Raigo abikaasa Kaisa, kes sarnaselt mehele fitnessimaailmas käpp on ning väga hästi teab, mis tunne on olla dieedil ja taluda tühja kõhtu. 

"Prepil (ettevalmistudes - toim.) olles läheb sportlane justkui tunnelvisiooni ja näebki ainult enda võistluste ja dieediga seonduvaid asju. Kuna abikaasa ei saa dieedi ajal praktiliselt üldse sellist tähelelanu, nagu talle vaja läheks, siis arvestades kõike seda, oli ta väga mõistev ja toetav. Inimene, kes ei teaks, mis on võistluse prep (ettevalmistus - toim.), oleks ilmselt juba ammu kohvrid pakkinud ja võimalikult kaugele läinud," ütleb Raigo. 

"Ilma Kaisa toetuseta oleks keeruline seda teha olnud, sest kui olid rasked hetked, siis oli just tema see, kes tõi mind tagasi maa peale ja surus mind edasi pingutama.  Lihtsalt ideaalne kaaslane," jagab Raigo oma abikaasale kiidusõnu.

Raigo ja Kaisa Kuusnõmm
Raigo ja Kaisa Kuusnõmm — FOTO: Erakogu

Selleks hooajaks on Raigol võistlused tehtud ja nüüd saab ta hakata nautima Austraalia võlusid. "Kuna olin dieedil alates esinesest päevast, mil Austraalias maandusime, siis ei ole ma Austraalia toite veel maitsta saanudki. Edasine plaan on hetkel veidi nautida elu ja taastuda dieedist. Eks põhilise toidurutiini ja rütmi hoian ikka paigas, sest see on osa elustiilis, aga sinna vahele saab hakata mahutama ka väljas söömisi ja muud head paremat," ütleb ta. 

See aga ei tähenda, et Raigo rohkem lavale minna ei plaaniks, vaid enne kavatseb ta lihast juurde kasvatada ning minna siis juba profikaarti püüdma. "Unistus on kunagi profivõistlust kaasa teha ja seal tulemusi saavutada."

Raigo Kuusnõmm
Raigo Kuusnõmm — FOTO: Erakogu

Paistab, et toitudega patustamine ongi juba alanud. Näiteks jagas Raigo oma kontol fotot kastmetesse uputatud hot dogist ja küüslauguleibadest. "Ei suuda lõpetada rämpsu söömist," kirjutas ta pildi juurde.

Raigo Kuusnõmme toidud pärast dieeti
Raigo Kuusnõmme toidud pärast dieeti — FOTO: kuvatõmmis Instagramist

Kommentaarid puuduvad