Ragnar Klavan avaldas, milline protseduur tekitab temas paanikat: isegi arstid on öelnud, et..

Ragnar Klavan
Ragnar Klavan — FOTO: FOTO: TIINA ANNAMAA | DELFI MEEDIA

Sisuloojad Andrei Zevakini ja Robin Valtingu podcasti ”Mis siin toimub” uues episoodis käis külas jalgpallur Ragnar Klavan.

Ragnar Klavan rääkis podcasti episoodis teekonnast, kuidas ta jalgpalli maailma tippu jõudis. Ühtlasi meenutas ta lõbusat hetke, kui Inglismaa jalgpalli klubi Liverpooli treener Jürgen Klopp talle helistas ja selfie saatis. ”Kui see kõne tuli, siis tavaliselt helistatakse agendile ja see ahel on ikka suurem. Aga see kõne oli väga Klopilik, täiesti robustselt tõmbas kõne kohe peale,” meenutas Klavan.

Mees arvas, et tegu on tüngakõnega. ”Ütlesin talle, et ma ei usu seda. Ta pani kõne ära ja saatis seepeale selfie ning siis küsis, et kas ma nüüd usun. Pärast seda jätkasime rääkimist,” meenutas Klavan naljakat seika.

Ta on mänginud jalgpalli mitmes erinevas riigis, kuhu ta on alati kolinud koos oma perega. ”Iga üleminekuga jääb kõik tegelikult naise teha. Minuga tehakse leping ja meditsiiniline kontroll, siis toimub lepingu allkirjastamine ja siis jään meeskonna juurde. Naisele ütled, et tõmba kogu elu teises riigis kokku, koli uude riiki ja näeme kahe nädala pärast, sest ma olen treeninglaagris,” kirjeldab Klavan ühte hetke jalgpalluri karjäärist. Ta tunnistas, et kindlasti pole see olnud tema naisele kerge.

Klavan selgitas ka seda, mis toimub siis, kui jalgpallur on suure klubiga lepingu sõlminud ja allkirjastanud. ”Alati on kõige huvitavamad asjad need meditsiinilised testid, kus sportlast lastakse MRT masinatest umbes 12 korda läbi. Kõigepealt mõlemad hüppeliigesed, põlved, puusad ja selgroolülid,” annab Klavan aimu meditsiinilisest ülevaatusest.

Mehe enda sõnul on tal just ühe protseduuriga täielik paanika. ”Kui mulle EGK külge pannakse, siis südamelöögid näitavad ebarütmilist korrapärasust. Siis on on alati arstidel paanika, et sellist venda me ei saa küll võtta, kellel südamelöögid ei ole paigas,” sõnas Klavan. Just seetõttu on ta pidanud nii palju rohkem vaeva nägema. ”Minu südameklapid on nii palju paksemad, et see impulss ei tule sealt kuidagi hästi läbi,” selgitas Klavan.

Vaata podcasti täispikka episoodi lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad