Reklaam sulgub sekundi pärast

Puukentsefaliidist- ja borrelioosist taastunud Sander Rebane nakatus uue pisikuga: ma ei saa päevagi ilma!

Sander Rebane
Sander Rebane — FOTO: Tiit Blaat/Delfi Meedia

Endla teatri näitleja Sander Rebane rääkis "Ringvaates", kuidas pärast puukentsefaliidi- ja borrelioosi rasket põdemist tekkis tal meeletu isu rattaga sõitma hakata. Tema sõnul läks see soov lausa nii suureks, et ta ei suuda päevagi vastu pidada ilma rattaga sõitmata.

Sander Rebane põdes borrelioosi ja puukentsefaliiti nii raskelt, et ta hakkas enda sõnul juba elust lahkuma.

"Olin haiglas üksteist päeva. Pärast haigusest taastumist oli mul kange isu jalgrattaga sõitma minna, tundsin, et mu keha tahtis seda saada. Hakkasingi sõitma, kuigi arstid ütlesid mulle, et ära sõida nii palju ja nüüd on see kasvanud nii suureks, et ma ei suuda päevagi ilma rattata olla, aga ma olen sel teekonnal alles nii algaja kui veel olla saab," ütles Rebane.

Rebane on omaks võtnud ka omapärase tiitli ehk eesti keele uudissõna kileviiner, mis tähendab keskealist meest, kes tunneb rõõmu sellest, kui saab panna liibuvad riided selga ja sõita päevad läbi rattaga. "Ma ei ole küll veel päris keskeas, aga see on väga tore sõna," muheles Rebane.

Rebase sõnul on ratta puhul tore see, et saad kogu aeg enda jõudlust muuta. "Rattasõit on minu jaoks nagu hea Mehhiko pada, ma saan fotograafiaga tegeleda, saan spordiga tegeleda, saan looduses olla, saan seigelda ja samal ajal saan sõpradega ka koos sõita. See on väga tore spordiala, mis minu jaoks ühendab väga mitmed minu enda huvid."

Rebase elukaaslane näitleja Karolin Jürise, kes hakkab mängufilmis kehastama legendaarset Erika Salumäed, sai endale uue ratta. "Kui nägin, millised rattad tänapäeval on ja sain sellega sõita, siis tahtsin endale ka kohe sellist saada. Mul on väike eesmärk ühel hetkel Pärnust Tallinnasse rattaga sõita."

Vaata intervjuud!

Kommentaarid puuduvad