Reklaam sulgub sekundi pärast

Prantslane väntas monorattaga kodust Eestisse: olin nii surnud, kui Tallinnasse jõudsin!

Joonatan Pärn

Sylvaini sõnul leidis kõige raskem etapp tema seiklusest aset Eestis.
Sylvaini sõnul leidis kõige raskem etapp tema seiklusest aset Eestis. — FOTO: Justyna Karpinska

Tänavaartistina leiba teeniv Sylvain Potiron otsustas monorattal läbida üle 3000 kilomeetri pikkuse distantsi ja sõita oma sünnikodust Prantsusmaalt EestisseSylvain pajatas TV3.ee portaalile ettevõetud väljakutse tagamaadest!

Sylvain on Eestis elanud juba 10 aastat, kuid sel sügisel otsustas ta vastu võtta ühe pöörase väljakutse: "Mulle meeldib ühendada juured Prantsusmaal oma südamega, mis asub Eestis," räägib ta.

"Tunnen, et viimased 10 aastat Eestis elades olen otsinud vabadust. Kui saad sõita monorattaga Prantsusmaalt Eestisse, siis kui palju rohkem vaba saad sa olla? Tahan seda vabadust jagada ja inimesi inspireerida, et elu võiks olla eepiline ja see on nii tehtav," lisab Sylvain, kes on hetki oma reisist fännidega jaganud ka oma sotsiaalmeediakontodel.

Sylvaini reis Prantsusmaalt Eestisse võttis aega koguni 115 päeva. "Võtsin ka puhkepäevi. See ei olnud füüsiline võistlus, vaid tahtsin teha midagi, mida naudin. Külastasin ka kõiki tee peale jäänud sõpru. Monorattaga sõites tuli distantsiks kokku 3220 kilomeetrit."

Kõige ekstreemsem etapp Sylvaini reisist oli jõudmine Eestisse

"Kõige ekstreemsemad oli viimased nädalad, mil olin Eestis. Minu tähtaeg oli 1. oktoober, kuid jõudsin Tallinnasse lõpuks 15. oktoobriks. Oktoobri alguses oli raju torm, vihm ja tuul. See oli väga raske, aga huvitav. Ma olin nii surnud, kui Tallinnasse jõudsin," räägib Sylvain.

"Tee peal proovisin olla nii säästlik kui võimalik. Magasin oma võrkkiiges, tegin toidu ise. Kogu reis maksis umbes 4000 eurot," lisab ta.

Sylvain selgitab, et tema reisist valmib Youtube-i ka videoseeria ning monorattaga läbitud reisil kogetud seiklustest plaanib mees minna rääkima koolidesse. "Tahaksin näidata lastele, et läbi elu on võimalik leida ka teine tee."

Loe ka täispikka intervjuud Sylvainiga, kus mees selgitab, kuidas ta Eestisse elama asus, mida arvab ta eestlastest ning kui kergelt kulges eesti keele selgeks saamine!

Kommentaarid puuduvad