Reklaam sulgub sekundi pärast

Popstaar Selena Gomez maadleb tervisemuredega: mind häbistati, kuna mu kaal tõusis haiguse tõttu!

Selena Gomez
Selena Gomez on juba aastaid terviseprobleemide küüsis! — FOTO: AFP or licensors / Scanpix

Maailmakuulus Ameerika Ühendriikide laulja ja näitleja Selena Gomez avas oma tervisega seonduvaid muresid hiljutise Apple TV+ sarja "Kallis" episoodi jaoks. Gomez rääkis, et 2014. aastal saadud luupuse diagnoosiga kaasnes oht insuldi tekkeks ning luupuse raviks kasutatav ravim põhjustab kehakaalu pidevat kõikumist.

"Kuulda arstilt, et oleksite võinud laval insuldi saada ja surra, oli liiga palju. Aga ma ei lasknud sellel endasse vajuda, ma ei tahtnud seda töödelda. Mu kaal kõikus pidevalt, sest ma võtsin teatud ravimeid ja ilmselt jooksid inimesed sellega lihtsalt kaasa. Mind häbistati luupuse tõttu tekkinud kaalutõusu pärast," selgitas Gomez.

Luupus on autoimmuunhaigus, mis Mayo Clinic'u andmetel põhjustab kroonilist põletikku paljudes kehaosades, näiteks nahas, liigestes, südames, neerudes, kopsudes ja mujal. See toob kaasa terve hulga sümptomeid ja võimalikke tüsistusi, nagu püsiv valu, üleväsimus, nahalööve, sagedane palavik, neerukahjustus, südameprobleemid ja vaimse tervise häired, näiteks depressioon.

Selena vajas luupuse tõttu neerusiirdamist, mis kulges edukalt. Lisaks läbis ta keemiaravi. Siiski jääb luupus lauljatari saatma terveks eluks ning selle kontrolli all hoidmiseks tuleb pidevalt võtta erinevaid ravimeid. 

Elu koos luupusega, vaimse tervise probleemid ja pidev tähelepanu keskpuntkis olemine, ei ole Selenat siiski pidurdanud. Lauljatari jaoks saabus pöördepunkt, kui ta mõistis, et saab oma diagoosi abil teiste teadlikkust tõsta. "Minu luupus, neerusiirdamine, keemiaravi, vaimuhaigus - need kõik olid asjad, mis ausalt öeldes oleksid pidanud mind maha rajalt võtma," ütles ta 2021. aasta augustis Elle'ile. 

Allikas: Hollywood Life. Loe täpsemalt siit

Kommentaarid puuduvad