Reklaam sulgub sekundi pärast

Peter Põder Eesti Laulule pääsemisest: liiga suuri lootusi ma ei hellita

Peter Põder
Peter Põder — FOTO: Erakogu Instagram - Kairit Leibold

Peter Põder, kes on Koit Toome bändis kitarrist, on pääsenud juba viiendat korda Eesti Laulule laulukirjutajana ning teist korda artistina. Selle juures jääb ta aga tagasihoidlikuks ega ennusta endale kuigivõrd suurt edu.

Räägi endast, sa oled muusikamaailmas tegutsenud juba mõnda aega, kuid laiem avalikkus sind liigselt ei tunne. Kui peaksid paari lausega ütlema, siis kes sa oled ja millega tegeled?

Peter: Ma olen muusik ja toimetan eesti muusika maastikul palju, kuid peamiselt kitarristina. Praegusel ajal mängin peamiselt Koit Toome bändis, kuid teen koostööd ka paljude teiste lauljate ja muusikutega. Muusikat olen kirjutanud väga noorest peale ja väga erinevat, kuid otsuse hakata järjepidevalt enda nime alt muusikat välja andma tegin alles mõne aasta eest. Muidugi kirjutan ka palju muusikat teistele, osalen võimalusel laululaagrites ja viimaste aastate kirg on kusjuures olnud trailer muusika - selline, mis Hollywoodi filmide trailerites mängib. Üks minu lugu kõlab "Thor: Love and Thunder featurette" videos, ehk selles videos, mis näitas kaadritaguseid kaadreid. Kokkulepe on sõlmitud sarnaseks asjaks Marveli sarjaga "Loki", aga see featurette pole veel väljas.
Veel üks asi millega ma tegelen on ürituste korraldamine ja aastast 2010 jätkasime Kohilas Kapafestivali korraldamist, üritus ise sai alguse aastal 2000.

Peter Põder
Peter Põder — FOTO: Erakogu

Kui palju ja millisel viisil erineb sinu muusikaline mina sinust kui inimesest? 

Peter: Ma usun, et muusikalisel minal ja sellel, kes ma tavapärasel ajal olen, ei ole suurt erinevust. Tõenäoliselt olen laval energilisem, sest muidu oleks väga igav.

Su Eesti Laulu muusikavideo on täis futuristlikke elemente, mis on selle idee taga ning millist sõnumit soovid edastada?

Peter: Selle video taga pole kahjuks väga erilist sõnumit. Komistasin AI (tehisintellekt -toim) videote peale ja leidsin veebilehe, kus saan ise seda efekti tekitada. Mulle meeldis, milline see välja näeb ja mõtlesin, et kui ma selle enda videole lisan, saavutan soodsate vahenditega kalli väljanägemise.

Kuidas hindad enda võimalusi Eesti Laulul? 
Peter: Realistlikult arvan, et mul finaali pääsemiseks väga head võimalused pole. Aga sellegipoolest pingutan ja panen kõik oma fännid ja mitte-fännid, kes vähegi saavad helistama ja proovin niimodi edasi pääseda, aga väga suuri lootusi ma ei hellita.

Kus näed end viie aasta pärast?
Ma pole sellele väga palju mõelnud, aga arvan, et umbes sellised asjad võiksid olla toimunud: olen järjepidevalt oma nime alt muusikat välja andnud, 2-3 lugu aastas, mul on välja antud album oma rock/metal-bändi Merwis alt, esinemiste osas on seis sarnane nagu praegu, aga on lisandunud rohkem tegemist enda nime alt. Kirjutan muusikat lauljatele ja filmide treileritele, korraldan üritusi.

Vaata Peteri Eesti Laul 2024 võistlusloo muusikavideot SIIT!