Kontserdiarvustus I Suure empaatiavõimega andekas popmuusik Harry Styles

Foto: Kuvatõmmis
Foto: Kuvatõmmis

Tänapäeva popikoon Harry Styles esines 29. juunil Stockholmis, kus käis kohal ka tv3.ee veebiportaal. Tõdesime oma silmaga, et lisaks meeletule tähesärale, on muusikul ka harukordselt suur empaatiavõime.

Stockholmi jõudes võib juba lennujaamas märgata Harry Stylesi fänne, kes kannavad tema uue albumi kujundusega pluusi. Kohale jõudes selgub, et mõned neist on lausa eelmisel õhtul läinud telgiga kontserdipaiga juurde, et pääseda oma lemmikut vaatama esiritta. Kümme tundi enne kontserdi on Stockholmi Tele 2 Arena ees meeletult pikk järjekord, kus on peamiselt teismelised tüdrukud.

Fännid ootamas Harry Stylesi kontserti
Fännid ootamas Harry Stylesi kontserti

Kontsert algas kell 21.00 ja kaks tundi enne seda on suur staadion peaaegu täidetud. Soojendusesinaja Wolf Alice esineb popikooni soojendaja vääriliselt ja mõjub fännidele samuti kuumaks kütvalt. Enne, kui Harry Styles lavale astub, kõlab kõlaritest pophitte, mida fännid üheskoos kaasa laulavad. See kõik viitab sellele, et kogu publik on elevil ja ootusärev. Kuid pikalt oodata ei lasta ja popkuningas saabub lavale õigeaegselt. Ja see hetk juhtub.

Harry Styles astub lavale ja esimese viie sekundiga on selge, et tema heliga on midagi täiesti valesti. Bänd mängib üle ja lauljat pole kuulda. Kuue sekudiga vahetatakse Stylesi mikrofon välja ja kontsert võib jätkuda. Kui tunnetuslikule tasandile minna, siis võib spekuleerida, et esimese laulu esitamise ajal oli muusik kurb ja eemalehoidev, kuid ta pööras selle arvamuse kogu kontserdiga täiesti ümber.

Show käigus kõlasid kõik tema pophitid nagu ”Daydreaming”, ”Golden”, ”Watermelon sugar”, ”As It Was” ja paljud teised. Loomulikult teadsid tema fännid kõikide lugude sõnu peast ja see tuletas meelde nagu oleks laulupeole sattunud, kui ligi 40 000 inimest üheskoos lasevad häälel kõlada. Tekib alati mõte, et huvitav, mida see popstaar ise laval tunneb, kui selline nii suur hulk inimesi just tema hitte peast laulab.

Harry Styles
Foto: Instagram

Harry Styles on artist, kes suhtleb ka kontserdi ajal oma fännidega. Nimelt, tegi ta nendega juttu mitme loo vahel. Süvenes ja küsis äärmise täpsusega, kuidas on õige öelda selle inimese nime, kelle ta publiku hulgast vestluspartneriks valis. Ta oli lustlik, tegi nalja ja tänas pärast pea igat lugu oma kuulajaid. Samuti viitas ta mitmel korral armastusele olulisusele ja selle jagamisele. Kui fännitsoonis lava ees üks neiu kaotas meelemärkuse, peatas popikoon kogu kontserdi ja hõikas turvameestele, et nood toimetaksid tüdruku kiiresti kindlasse kätesse.

Võib ju arvata, et kunagisest poistebändist One Direction välja sirgunud Styles on tähesäraga harjunud ja võtab seda kõike iseenesestmõistetavalt. Kuid poolteist tundi kontserti andes tõestas ta kogu publikule, et temas on rohkelt sisu, armastust ja meeletu empaatiavõime. Ta austab oma kuulajaid ja näitab seda igal sammul välja.

Stylesi kontsert lõppeb ootamatult. Ta jookseb lavalt teadmata suunas ja tagasi enam ei tulegi. Bänd tõmbab viimased akordid ja peagi lähevad tuled saalis põlema. Fännid jäävad veel lootusrikkalt ootama, kuid publik enam Harryt ei näe. Võib olla üks tänapäeva popkuningas peabki niimoodi lavalt lahkuma, sest on pakkunud küllaga häid emotsioonie, mille saab iga üks endaga pärast kontserti koju kaasa võtta.

Vaata meeleolukat kokkuvõtet ka kontserdist siit.

Kommentaarid puuduvad