Reklaam sulgub sekundi pärast

Perega Norra kolinud Liis Lusmägi avameelselt hindadest: Eestiga erinevust eriti polegi!

Brit Suurraid

Liis Lusmägi
Liis Lusmägi — FOTO: TV3

Raadiohääl ja telenägu Liis Lusmägi kolis hiljuti oma perega Norra elama, mis on teada-tuntud kui üks maailma kalleimaid riike. "Tegelikult seda erinevust täna nii suurt enam ei ole," võrdleb Liis Norra hindu Eesti omadega.

Laste hariduse nimel Norra kolinud Liisi sõnul tema erilist erinevust Eestiga enam ei tunnegi. “Mingid asjad on loomulikult kallimad, aga tegelikult seda erinevust täna nii suurt enam ei ole. Eesti on läinud hindade poolest taevasse!" leiab ta.

"Norra poodides ei müüda tooteid, mis on mädanenud või aegunud ja siis see maksabki veidi rohkem. Miks muidu on puuviljad, liha või piimatooted kallimad? Sest need pole antibiootikume täissüstitud ja need ei sisalda e-aineid. Kogu toit on sedavõrd puhas ja norra inimene maksabki toidu eest natuke rohkem, sest ta toetab sellega oma tervist,” arutleb Liis, miks mõned toidud siiski veidi kallimad on.

Loe täispikka intervjuud Liisiga SIIT!

Näita 7 kommentaari

Kust Sa tead, et Norra liha- või kalatooted pole antibiootikume täis süstitud? Või kust Sa tead, et Eestis toodetud liha-või piimatoodes seda on?! Sul on ikka väga puudulikud teadmised selles vallas. Ja kui Sul neid üldse pole, siis palun ära aja jama suust välja! Piinlik on lugeda! Loodan, et Sul endal ka peale asjaoludega tegelikku tutvumist.

Vasta

Väga nõus.

Vasta

….
täna lugesin ja nägin uuest ajakirjast “Tiiu” reklaami,kus ta seisab koos teiste saatejuhtidega Tv3 saate”Stuudio” reklaamis .
Kuidas seda mõista siis?????
Sõidab Norrast extra kohale salvestuse ajaks või osaleb saates video teel??????

Vasta

Olen 15 aastat, erinevalt preilist ,elanud Norras ning saan aru ta armumisest sellesse ning kui pimedaks see teeb. Kui taheti lapsi harida siis see riik on kyll viimane kus seda teha. Toit on kindlasti rohkem keemiat täis kui Eestis. Soovitan oodata 5-7 aastat kunas armumine on üle läinud ja tõde kohale jõuab. Samas mullis elades mis valitsus lasteaiast peale kodanikele sisendab e

Vasta

Täiesti nõus,endal hakkab kümnes aasta jooksma.Värskest toidust võid siin riigis unistada,hakkliha ,pakendist välja võttes tahab hais ära tappa,seda praadides tuleb esimesed viis minutit, pruuni vett välja.
Värske liha lette, nagu eestis ,siit ei leia(võibolla lõunas ainult)
Värsketest puuviljadest ei tasu rääkidagi,ainult sügisel saad värsket kohalikku õuna.
Seda nimekirja jätkuks päris pikalt.

Vasta

Selline põhjendus toidu kalliduse kohta on täielik jama. Vaadaku säilivusaega – nii keemiat täis, et inimene ei idane ega mädane. Loomulikult on ökoloogilised tooted oluliselt kallimad ja paljud on nõus seda maksma. Oluline on teadlikkus. Kui sealses ühiskonnas kohaned ( mis ei ole lihtne), näeb – kuuleb – saab tunda nii mõndagi.

Vasta

Paljud meie esivanemad läksid sinna ning seal mujalegi. Nii kurb et paljud seda ei tea. Näiteks Trondheimi asutaja kasvas üles Saaremaal.

Vasta