Reklaam sulgub sekundi pärast

Palju või vähe? “Rannamaja” Silver paljastas, kui palju tema heategevuseks raha annetab

Joonatan Pärn

Peatselt saabuval jõuluajal koguvad eriti hoogu kõiksugu heategevus- ja annetuskampaaniad, kus inimesi kutsutakse üles endast nõrgemaid toetama. Elukallidus teeb selle aga nii mõnegi jaoks keeruliseks. "Kahjuks ei ole võimalik. Majanduslikult ei ole võimalik," ütleb üks murelik meesterahvas.

Kas ja kui palju annetavad eestlased jõulude ajal heategevuseks? Küsitledes kaubanduskeskused poodlevaid inimesi, selgub, et leidub nii püsiannetajaid kui ka neid, kellel elukalliduse tõttu see kuidagi võimalik ei ole. "Ma ei ole veel niimoodi jõuludega seoses mõelnud, aga olen igakuine (vähiravifondi) Kingitud Elu püsiannetaja. Kogu aeg tuleb abistada neid, kellel on abi rohkem vaja," selgitab ühes Tallinna ostukeskuses jalutav proua. 

"Tütre lasteaias kogutakse Toidupangale annetusi. Käisime poes, ostsime vajalikud asjad ja viisime lasteaeda. Olen üsna tihe annetaja. Lastehaiglale ja SOS Lastekülale on ka igakuiselt annetus minemas," kinnitab teine keskuse külastaja.

"Kahjuks ei ole võimalik. Majanduslikult ei ole võimalik," selgitab murelik meesterahvas. "Minimaalselt (annetan). Ei ole suurt midagi annetada," kommenteerib järgmine vanahärra.

Kolmas keskuses patseeriv härra kinnitab, et on juba heategevuseks annetusi teinud: "Vist kolmekohaline arv on küll: Ukrainasse natuke, loomadele ja loteriipileti olen ka ostnud ehk kultuuriliselt toetan."

Tõsielusaates "Rannamaja" tuntust kogunud Silver kinnitab, et on püsiannetaja: "Ma arvan, et 25-50 eurot. Olen igaaastane annetaja ja mulle on väga meeltmööda loomade varjupaik."

Vaata täpsemalt artikli päises olevast videost, kui palju ja millistele organisatsioonidele plaanivad eestlased pühade ajal annetusi teha!