Palju õnne, Taavi Libe! 15 fakti sünnipäevalapsest, mida sa varem ei teadnud

Taavi Libe
Taavi Libe — FOTO: TV3

Täna saab 35-aastaseks armastatud telenägu ja saatejuht Taavi Libe. “Märgatud Eestis”, “Läbi suve Taaviga” ja podcast “Miks me oleme idioodid?” on vaid mõned üksikud näited tema projektide varasalvest. Taasavaldame intervjuu TV3.ee arhviivist, kus palusime Taavil vastata 15 toredale küsimusele.

1. Kui saaksid üheks päevaks kohad vahetada ükskõik kellega, kes see oleks?

Oma kassiga. Tal tundub nii mõnus elu olevat – tõuseb hommikul üles, joob, sööb ja magab edasi. Kuidagi tundub, et tal pole üldse muret, aga ma tahaks teada saada, et kas ta tegelikult ka tunneb, et pole üldse muret.

2. Kas sul on mõni foobia?

Väiksed närilised, hiired ja rotid. Samas, kui ma hamstreid näen või neid rotte loomapoes, kes on puuri sees ja keda saab koju osta, neid ma ei karda. Aga koduhiired ja rotid tekitavad õõvastust. Võib-olla on see sellepärast, et ma kunagi lapsena astusin elutoas hiirele peale. Mul on siiamaani see kogus meeles, et ma astusin millegi peale, mis oli pehme ja hakkas siis mu jala all liigutama. See oli üks mu lapsepõlve kõige õõvastavamaid kogemusi. Sellest see hirm on arenenud.

3. Toit, mis tekitab sinus koduse tunde ja viib tagasi lapsepõlve

Kartulipuder. Ma sõin vanasti kartuliputru ja jõin kõrvale hapupiima. Mitte keefirit ega petti, aga hapupiima. Selleks sa paned 3-liitrise piima pliidi ääre peale kolmeks päevaks seisma, nii et see vedelik läheb alla ja peale tekib paks hapupiimakiht.

4. Toit, mida sa jälestad

Ma ei kannata vürtsikaid asju. Kimchit (vürtsikas koreapärane hapendatud kapsas – toim) topitakse igale poole! Ma ei saa kuskilt toitu tellida, igalpool on mingi kimchi. Telliskivi on täiesti lolliks läinud oma kimchiga! Väga tore, on tehtud Friikabaar ja tahaks tellida friikaid, kus on mingi nodi peal, aga seal on see kimchi! Sa ei saa ühtegi asja ilma kimchita. Ei kimchile!

5. Kui sa võidaksid lotoga miljon eurot, mida sa teeksid?

Ma teeks täpselt seda sama, aga rahulikuma südamega. Investeeriksin.

6. Mis on su elu motto?

Ei ole sellist.

7. Kes on sinu celebrity crush?

Minu esimene suur celebrity crush oli Victoria Beckham. Siis ta oli veel Victoria Adams, kui mina teda fännasin. Kunagi oli ka Spice Girlside film Spice World, siis ma olin ikka väga sissevõetud. Kui päris aus olla ja Eestist rääkida, siis minu celebrity crush on aastaid olnud Ines.

8. Koht, kuhu sa enne surma tahad jõuda?

Kuna ma olen tohutu Breaking Bad-i ja Better Call Saul-i fänn, siis mind paeluvad kõik need tohutult kummalised Lääne-Ameerika väikelinnad. Tunduvad nagu mõttetud kohad, aga seal oleks nostalgia ja huvi ringi sõita. 

9. Viimane asi, mida sa binge watchisid?

Oligi Better Call Saul-i viimane hooaeg, sest ma kuidagi jäin jänni sellega ja ma olen praegu poole peal. 

10. Harjumus, millest tahaksid vabaneda

Võiks natuke korralikum olla kodus, koristada. See, mis ma kuhugi panen, see sinna ka jääb ja ma ei märka seda kunagi. Ja siis ma saan pahandada sellepärast. Ma koristan siis, kui kästakse. Ma ütlen ausalt, et minus ei ole seda algatust, et ma hakkan ise koristama. Mul puudub täielikult oma elamisruumi ümberkorraldamise vajadus. Kui ma olen kuhugi uude kohta kolinud, siis mul on täiesti savi, mis seal on. See, kellega ma parasjagu koos elan, on teinud sinna, mis ta tahab ja mul on täiesti ükskõik. Sama on koristamisega. 

11. Kõige kallim asi sinu riidekapis

Ma käin kaks korda aastas riidepoes ja ostan pooleks aastaks riideid. Kõige kallim on vist mu nahktagi, mis maksis suts üle 200 euro.

12. Kolm asja, mille üksikule saarele kaasa võtaksid

Kui seal on internet, siis võtaksin mingi asja, kust saaks kõiki filme ja sarju vaadata, mis mul nägemata on. Siis võtaks veel kaasa jooksutossud. Kahest asjast mulle piisabki.

13. Kõige hullem reisimälestus

Ma olin Pekingis ja seal ükski taksojuht ei rääkinud inglisekeelt. Ma näitasin oma juhile koha kätte ja hakkasime sõitma, aga ma sattusin mingi eriti hullu juhi otsa. Sõidu vältel ta koguaeg seletas midagi ja ma ei saanud aru. Me pidime ühele kiirteele minema ja järsku oli tühermaa. Ta jättis auto seisma ja jooksis autost välja ilma sõnagi ütlemata. Sellel hetkel ma mõtlesin küll, et nüüd on kõik läbi, aga ta läks end kergendama tegelt. Niigi oli segane juht ja hullumeelne liiklus, õues hakkas veel pimedaks ka minema. See oli päris hirmus hetk.

14. Omadus, mida sa teistes inimestes ei salli

Püüdlik võltspositiivsus, võltsentusiasm. Tohutu entusiasm ja energiavampiirid, kelle hinnangul on kõik koguaeg nii tore. Osad inimesed ongi loomult sellised, aga kui sa tajud, et see on mingi poos, siis see ei ole meeldiv. 

15. Kuidas sitast saia teha?

Kui filosoofiliselt rääkida, siis on see suhtumise küsimus. Iga sitatüki sees on tükike saia peidus. Kui sa piisavalt usud, siis sa suudad selle välja pesta sealt.

Artikkel pärineb TV3.ee arhiivist.

Muuhulgas sai Taavi oma abikaasa Katariina Libe tellimusel erilise sünnipäevaõnnitluse ei kelleltki muult kui Marco Tasaselt!

“Mul on au,” kommenteeris saatejuht kelmika video alla, kus Marco oma puusi hõõrutab ja enda koristajat taga kirub.

Kommentaarid puuduvad