Pahased kodanikud kiruvad maksutõuse: Eesti ühiskond ja valitsus sakivad!

Joonatan Pärn

TV3 portaali reporter Joonatan käis uurimas, kuidas suhtuvad inimesed käibemaksutõusu, automaksu ja nn limonaadimaksu. On need vajalikud ja kuivõrd need küsitlejate elu mõjutavad? Üks vastaja andis aga eriti humoorika vastuse.

Käibemaksutõus, automaks ja nn limonaadimaks on vaid mõned näited arutluse all olevatest maksumuudatustest, millega valitsus riigieelarves sadades miljonites eurodes olevat auku lappida plaanib. Mil määral maksumuudatused inimeste elu ja toimetulekut mõjutavad, seda reporter uurima läkski. Seisukohti oli seinast seina ja paljudel ei olnudki kindlat arvamust. 

"Noh, kuidas nad ikka mõjutavad. Kui automaks tuleb, siis tuleb. Sõidan ikka edasi. Tulevad mingid muud maksud, siis tulevad. Ega palju ei mõjuta," ütles esimene vastaja.

"Kindlasti mõjutavad igaühte meist, loomulikult. Aga praegu ei ole ju veel avalikustatud, milline riigieelarve saab olema. Ootan põnevusega," ütles üks proua.

"Ei suhtu hästi. Selles mõttes, tuleks lahendada see teema kuidagi teistmoodi kui makse tõsta," ütles üks noormees ja pakkus välja, et riiki tuleks tuua investeeringuid, sest ettevõtluskeskkond on see, mis toidab.

"Üleüldiselt, arvestades meie riigi praegust olukorda majanduses jne, siis kusagilt on vaja raha saada, kõik on õige. Enamus maailma riikides automaks kehtib. Mina olen selle poolt, et rikkamad inimesed peaksid seda asja toetama ja mul endal poleks ka probleemi, kui on võimalus, siis kallite autode pealt," alustas üks autojuht oma seisukoha kirjeldamist. Tema sõnul peab olema läbipaistvus selles osas, kuhu maksutulust saadav raha täpselt läheb. "Niisama tõstmiseks, et raha saada....natukene peaks mõtlema."

Viimane vastaja andis aga kiirelt edasi konkreetse ja humoorika vastuse. "Ausalt öeldes mul on suhteliselt savi, sest ma tõmban Tenerifele ära, sest Eesti ühiskond sakib ja Eesti valitsus sakib. Ja see, kuidas Kaja Kallas ja Siim Kallas kõik nöörivad, viskab kopa ette. Ma tõmban kohe Tenerifele ära, tšillin pool aastat palmi all, naudin elu seal. Hea päike. Soovin teile ka palju edu ja palju õnne Eesti rahvale, et teil selline valitsus on!"

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Näita 4 kommentaari

Kõigil pole ju võimalust mujale minna ja ega tegelikult ei tahagi,Eesti on minu sünnimaa ja miks ma peaksin siit kuhugi mujale minema ainult sellepärast,et mingid rikkurid ainult endale mõtlevad?????
Eestis peavad KÕIK SAAMA NORMAALSELT ELADA,MITTE MUNGI NÕMEDATE MA
KSUDE PÄRAST KUHUGIN ÄRA MINEMA!!!!!!!!!!
KUI VALITSUS EI SAA MUIDU HAKKAMA,ET PEAVAD TINGIMATA MINGEID NÕMEDAID MAKSE KEHTESTAMA JA TÕSTMA,SIIS SEE ON AINULT NENDE VILETSA RIIGI JUHTIMISE VIGA,MITTE RIIGIS ELAV AD INIMESED EI PEA NENDE PÄRAST KANNATAMA!!!!!!!!!!!
PAREM KÄRPIGU OMA MEGASUURI PALKU,MITTE ÄRGU MINGU IMIMESTE PALKADE KALLALE.
AGA KUI INIMESED PEAVAD NENDE RIKKURITE PÄRAST KÕRGEMAID JA SUUREMAID MAKSE MAKSMA,SIIS SEE ONGI INIMESTE RAHAKOTI KALLALE MINEK!!!!!!!!!!!!!
OLGU NEETUD NEED. REFORMIKAD KOOS OMA MAKSUDE JA KÕRGETE PALKADEGA;!!!!!!!!!!!!!

Vasta

Väga selge vastus. Lisada pole suurt midagi. Kui ref. hakkama ei saa, ja seda on ju näha, et ei saa, siis tõmmaku uttu. Las valitsevad need, kes tahavad Eesti muuta paremaks kohaks siin päikese all

Vasta

Kaja sa kanna kõik maksud ja maksuõusd ja uued maksud koos pankade kasmitega Rootsi
siis läheb meil kindlasti paremaks.Võibolla jõume neist
ettegi.

Vasta

kasmitega

Vasta