Reklaam sulgub sekundi pärast

Natsikostüüm, kuri võõrasema ja vihaprobleemid: ülevaade skandaalidest, mis paljastusid prints Harry raamatus

Prints Harry kõmuline elulooraamat jõuab poelettidele 10. jaanuaril
Prints Harry kõmuline elulooraamat jõuab poelettidele 10. jaanuaril — FOTO: Daniel LEAL / AFP

10. jaanuaril jõuab poelettidele kauaoodatud ja skandaalsetest paljastustest kubisev prints Harry elulooraamat "Spare". Kuna teose hispaaniakeelne versioon jõudis ka juba avalduda, teeme ülevaate mõningatest kõmulisematest seikadest, mis raamatukaante vahelt leida võib.

William ja Kate soovitasid Harryl natsikostüümi kanda

2005. aastal puhkes Suurbritannias tohutu skandaal, kui kõigest 20-aastane prints Harry oma sõbra kostüümipeol natsisõduriks riietus. Ajakiri The Sun kaanefoto oli pilt Harryst, kes hoidis käes sigaretti ja joogiklaasi, pluusi varrukal haakrist. 

Prints loomulikult vabandas toona oma teo eest. Nüüd avaldab Harry oma raamatus, et need olid hoopis William ja Kate, kes soovitasid tal seda kostüümi kanda. "Helistasin Willyle ja Kate'ile, küsisin, mida nad arvavad. Natsivormi, vastasid nad," selgitab Harry, et pidas nendega eelnevalt nõu ja sai neilt kinnitava vastuse.

Prints Harry vihastas niivõrd ägedalt Meghani peale, et vajas teraapiat

Ühe tüli käigus koos Meghaniga oli prints Harry suutnud niivõrd endast välja minna ja ägestuda, et vajas enda sõnutsi lausa teraapiat. Prints kirjeldab oma raamatus, kuidas ta muutus ebaratsionaalselt vihaseks ja nähvas Meghanile nii karmilt, et aeg ruumis justkui peatus. 

Peale seda veetis paarike 15 minutit lahus ja uuesti räägiti ühises magamistoas. "Meghan oli rahulik, kuid ütles vaiksel ja tasasel toonil, et ta ei kannata seda, kui temaga niimoodi räägitakse," kirjutab Harry. "Ma noogutasin."

Markle ühtlasi sõnas, et ei kavatse ka tulevikus säärast käitumist taluda ega oma lapsi vihases või lugupidamatus keskkonnas üles kasvatada. "Ta ütles selle kõik välja, üliselge."

Kui endine näitlejanna küsis Harry käest, kust tema ootamatu vihapurse tuli ja kas ta oli lapsepõlves pealt kuulnud, et täiskasvanud niimoodi räägivad, vastas prints: "Jah."

Seepeale soovitas Meghan Harryle teraapiasse minekut ja abi otsida, mida prints ka tegi.

William ja Kate olid tulihingelised seriaali "Suits" fännid enne Meghaniga kohtumist

Prints William ja Kate Middleton olid tohutud "Suits" seriaali fännid enne, kui nad kohtusid Harry tulevase naise, näitlejanna Meghan Markle'iga. Markle kehastas seriaalis juuraabi Rachel Zane'i.

Harry teavitas oma venda ja Kate'i ühises õhtusöögilauas, et on armunud Meghanisse. "Mine p****!" ütles seepeale William. "Olin hämmingus, kuni Willy ja Kate selgitasid, et nad on "Suits" seriaali religioossed vaatajad," avaldas Harry.

"Kogu selle aja ma kartsin, et Willy ja Kate ei pruugi Megi perekonda vastu võtta, kuid nüüd pidin muretsema, et nad paluvad temalt autogrammi," kirjutas Harry.

Harry jälestas Meghani seksistseenide vaatamist

Prints Harry sõnul vajab ta "elektrišokiteraapiat", et Meghan seksistseenid seriaalist "Suits" enda peast välja saada.

Sussexi hertsog tunnistab memuaaris, et tegi vea, kui ta guugeldas ja vaatas Meghani filmitud seksisteene, enne kui ta temaga kohtingutel käima hakkas. 

"Vaatasin, kuidas tema ja teine näitleja üksteisega mingis kontoris või konverentsiruumis möllasid," kirjutab Harry. "Ma ei pidanud selliseid asju nägema!"

Harry ja William anusid oma isa, et ta ei abielluks "kurja võõrasemaga"

Memuaaris selgub, et nii Harry kui William mõlemad anusid oma isa, kuningas Charlesi, et ta ei abielluks Camilla Parker Bowlesiga, kes oli teadupoolest aastaid mehe armuke siis, kui ta veel printsess Dianaga abielus oli.

1995. aastal antud intervjuus sõnas Diana, et nende abielu oli justkui kolmik ning seda tundis ka Harry, et tema ja ta vend on selle kolmese abielu tulemid. 

Pärast printsess Diana surma otsustaski praegune kuningas Charles Camillaga abielluda. "Vaatamata sellele, et Willy ja mina soovitasime tal seda mitte teha, läks isa abielu mõttega edasi. Surusime ta kätt, soovisime talle head. Pole tugevaid tundeid. Me mõistsime, et ta saab lõpuks olla naisega, keda ta armastab. Naisega, keda ta oli alati armastanud," kirjutas Harry.

Harry usub, et tema venna Williami kiilaspäisus on murettekitav

Oma memuaaris kirjeldab Harry pikalt tema ja oma venna vahelist suhet ning muuhulgas teeb torke ka Williami välimuse suunas. 

2021 aastal, kui maeti nende vanaisa prints Philip, vaatas Harry pikalt oma venda ja tundis, et sarnasus nende ema Dianaga on täiesti kaduma läinud. 

Ühtlasi kirjeldab Harry ühes lõigus, kuidas tema venna Williami kiilaspäisus on murettekitav ja palju kaugemale arenenud kui tal endal, kuigi William on Harryst vaid kaks aastat vanem.

William ründas Harryt tüli käigus

Williami ja Harry vaheline tüli oli saanud alguse 2019. aastal Nottingham Cottage’is. Prints Harry kirjutab, et William tuli vihasena kohale, et arutada nende omavahelist läbisaamist. Ühtlasi rõhutas William, et vennad peavad arutama ka Meghani käitumist, sest on ka varem välja öelnud, et see olevat ebaviisakas ja nende mainet kahjustav.

Harry avaldas raamatus, et Williami rünnak jättis ka tema seljale nähtavad vigastused. Vendade omavahelises vestluses oli William kaotanud enesevalitsuse ja Harryt erinevate sõnadega sõimanud. ”William kostitas mind järjekordse sõimusõnaga, siis ta tuli mu poole. See kõik juhtus nii kiiresti. Ta haaras mu kraest, rebis mu kaelaketti, ta lennutas mind põrandale,” meenutab Harry.

”Maandusin koerale mõeldud toidukausis, mis purunes ja killud olid mul seljas. Lamasin seal hetke ja siis tõusin püsti ning käskisin tal lahkuda,“ kirjeldab Harry oma raamatus.

Allikad: Page Six, New York Post, People

Kommentaarid puuduvad