Reklaam sulgub sekundi pärast

Just need on maailma kauneimad naised läbi aegade

Kaunemad naised läbi aegade
Kaunemad naised läbi aegade — FOTO: Fotod: SCANPIX

Tänase naistepäeva puhul on paslik meelde tuletada, millised naised on kuulunud maailma kaunimate sekka. Ilu on ikka vaataja silmades, kuid tavaliselt peegeldab väline ka sisemist sära ja rahulolu iseendaga.

Tuleb välja, et meie huvi teise inimese keha vastu suureneb, kui keha ja ka nägu on sümmeetriline ja proportsionaalne. Teadlased usuvad, et proportsionaalne keha tundub meile tervem ning seega soojätkamiseks sobivam. On avastatud, et just nimelt ka kuldlõike põhimõtetele vastavad näoproportsioonid tunduvad meile kõige harmoonilisemad ja seetõttu arvame, et inimene on kaunis või meie jaoks atraktiivne.

Milliseid naisi on hinnatud maailma kaunimateks?

Scarlett Johansson. Väidetavalt on üks ilu tunnuseid tema ideaalne silmade paigutus – silmadevahe suurus ja silmade paigutus ülejäänud näo suhtes. Scarlett Johanssoni on läbi aastate toodud esile ka kauni välimuse poolest. Ta on ameeriklannast näitleja, modell ja laulja. Aastal 2019 oli ta ajakirja Forbes mõjukate edetabelis kolmandal kohal ja ühtlasi on ta ta üks kõrgeimalt tasustatud näitlejaid läbi aegade.

Scarlett Johansson
Scarlett Johansson — FOTO: Scanpix

Bella Hadid. Klassikalise kuldlõike järgi on tituleeritud maailma kauneimaks naiseks ka supermodelli Bella Hadidi. Hadidi kuulutas täiuslike näoproportsioonidega naiseks Londoni plastikakirurg dr Julian De Silva, kes võttis rehkendamisel abiks nüüdisaegsed kaardistamistehnikad, mis põhinevad vanade kreeklaste kuldlõikel ja järelduste tegemisel.

Jennifer Lawrence. Oscari-võitja Jennifer Lawrence armastab küll erinevaid nägusid teha, kuid samuti on tema puhul hinnatud ideaalseid proportsioone. Ühtlasi on imekaunis ja humoorikas näitlejanna valitud ka aastaid tagasi FHMi lugejate arvamuse põhjal maailma kõige seksikamaks naiseks.

Jennifer Lawrence
Jennifer Lawrence — FOTO: Scanpix

Beyoncé Knowles. Popkuninganna ja lauljat on samuti tituleeritud maailma üheks kaunemaks naiseks. Ajakiri People on nimetanud teda mitmeid kordi maailma kõige ilusamaks naiseks. Beyonce on meediale öelnud, et kõige ilusamalt tundis ta alles ennast ise siis, kui sai esmakordselt emaks. Ühtlasi lisas popdiiva, et sai sellega ka oma elule tõelise eesmärgi.

Amber Heard. Vaatamata skandaalidele, on mitmetel aastatel tituleeritud maailma kaunemaks naiseks ka Amber Heard. Just seetõttu, sest tema nägu on kõige ligilähedasem kuldlõikeideaalile. Eriti täiuslik on tema nina pikkuse ja laiuse suhe, aga ka lõug. 

Amber Heard
Amber Heard — FOTO: Scanpix

Penelope Cruz. Ajakiri Esquire valis aastaid tagasi Hispaania päritolu näitleja Penelope Cruzi ihaldusväärseimaks tuntud naiseks maailmas. Ühtlasi on ta näitleja, modell ja laulja. Ta on mänginud rohkem kui 35 filmis.

Penelope Cruz
Penelope Cruz — FOTO: Scanpix

Kommentaarid puuduvad