Mikk Saar proovib Tanjat veenda elumuutuseks: hetkel on see siiski lootusetu tegevus

Mikk Saar Star FM-i hommikuprorgammis
Mikk Saar Star FM-i hommikuprorgammis — FOTO: Star FM

Star FM-i hommikuprogrammis käis külas Mikk Saar, kes rääkis lähemalt, kuidas tal tekkis huvi minna õppima metsandust. Ühtlasi rääkis ta ideest minna Hiiumaale elama.

Mikk Saar õppis Luua metsanduskoolis, kuid tõdeb, et suurem osa tema ajast kulub siiski muusikale. ''See oli keskeakriis, miks ma läksin seda õppima. Kuid see oli ka suurest igavusest. Ma kuulsin sellest koolist ühe tuttava kaudu, leidsin ka metsandustehniku jutu, kus seisis, et kui sulle meeldib üksinda metsas käia ja sul ei ole vahet, mis ilm seal on, siis see on midagi sulle,'' meenutas Mikk Saar tõuget, mis ajendas teda kooli sisse astuma.

Mees tõdeb, et muusikat oli omajagu tehtud ja tundis, et vajab oma ellu midagi värsket. ''Kui mina kooli läksin, siis oli sellele erialale soovijaid vähem. Me saime ka Tanjaga preemia, sest kui käisin sellest Ringvaates rääkimas, siis oli olnud kooli tung oluliselt suurem,'' rääkis Saar.

Täna oskab ta juba metsa teistmoodi hinnata. ''Kui ma esimestel matkadel käisin, siis Andres Karule õpetasin kõikidele puuliike. Seda kindlasti vaatan, kuidas metsa majandada. Ma käin siin Harjumaa kandis oma pojaga ja kui ta näiteks pisem oli, siis võtsin ta alati kaasa,'' rääkis Mikk Saar.

Mikk Saar on koos oma abikaasa ja lapse ema Tanja Mihhailova-Saarega koos olnud 16 aastat, millest viis kolmekesi. ''Mingi värskus on vägagi sees. Kui lapsel aastatega maailm muutub, siis muutub meilgi. See hoiab näpu pulsil,'' naljatas Mikk Saar. Ta rajab ka Hiiumale kodu ja see jutt on ammu läbi käinud, et kolida kogu perega Tallinnast eemale.

''Ma olen seda ideed masseerinud kodus Tanjale ammu, aga see on lootusetu tegevus. Sain ka ise aru, et kui mul tulevad head plaanid ja Tanja tuleb nendega kaasa, siis sedapuhku on Tanjal õigus, et pole kõige mõistlikum mõte sinna täitsa ära kolida,'' lausus Saar.

Star FM-i hommikuprogramm on järelkuulatav lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad