Merle Palmiste sai kuulsal Hollywoodi tänaval šoki: see oli räpane ja seal oli palju kodutuid!

Joonatan Pärn

Merle Palmiste tähistab oma 53. sünnipäeva.
Merle Palmiste tähistab oma 53. sünnipäeva. — FOTO: TV3

Merle Palmiste tuuritas vabakavaga "Ala(s)ti Palmiste" USAs, kus esines väliseestlastele nii San Franciscos kui ka Los Angeleses. Meeleoluka reisi juures kujunes tõrvatilgaks meepotis maailmakuulus Hollywood Boulevard. "See jättis sellise mulje, et tõesti appi-appi," meenutab Palmiste.

Palmiste astus vabakavaga "Ala(s)ti Palmiste" väliseestlaste ette nii San Franciscos kui ka Los Angeleses. Merle reisikaaslaseks oli tema tütar Elisabeth Berthel, kes elab Londonis ning liitus reisiga poole pealt. Merle selgitab, et väliseestlased võtsid ta väga hästi vastu ning meenutab kohtumist San Francisco Eesti Seltsi liikme Ruth Sootaruga: "Kui meid algul tutvustati, arvasin, et ta on umbes minuvanune, võib-olla 56. Selgus, et Ruth on 96-aastane ja tema oli kohal. Ma ütlen ausalt, et Ruth nägi super välja ja küüned olid pikemad kui mul."

Merle Palmiste koos Ruth Sootaruga.
Merle Palmiste koos Ruth Sootaruga. — FOTO: Erakogu

Merle selgitab, et tänu internetile on väliseestlased kursis ka kodumaal toimuvaga ning tundsid loodetavasti ka tema ära: "Eks nad võib-olla midagi teadsid. Tänapäeval on maailm nii avatud. Eestlased Ameerikas on Eesti eluga päris hästi kursis ja teavad kõike. Tegelikult on imetlusväärne elada kodust kaugel ja teises ühiskonnas. Nad on kõik ikka metsikult tublid. Sul peab olema metsik stressitaluvus ja tahtejõud."

Meeleoluka reisi juures valmistas pettumuse maailmakuulus tänav

"Oli palju toredat, aga pettumuse valmistas Hollywood Boulevard (suur ida- ja läänesuunaline tänav Los Angeleses, mis kulgeb läbi Hollywoodi). Naersin, et elatud on küll, ootasin 52 aastat ja nüüd olen lõpuks Hollywoodis," räägib Palmiste.

"Hollywood Boulevard oli lihtsalt turistitänav, mis oli räpakas ja kus oli palju kodutuid. Hästi palju oli kummalisi suveniiripoekesi, kus olid müügil arusaamatud asjad. See jättis tõesti sellise mulje, et appi-appi. Seal oleks võinud olla ka midagi muud. See oli hirmutav," lisab ta.

Merle võttis ette ka bussituuri, kus tutvustatakse Hollywoodi suurimate staaride elukohti: "Näidati, et selle puu taga ja seal kaugemal elab see superstaar. Nägin, kus mu lemmik (Joaquin) Phoenix elab, (öeldi, et) seal kõrgel mäe otsas puu taga on tema maja," muheleb Palmiste, lisades, et bussituuril tuli kasutada kujutlusvõimet, sest reaalselt näha polnud peaaegu midagi, staaridest enestest rääkimata.

Troopiline Miami võttis Palmiste vastu suure tormiga

Peale esinemisi Los Angeleses ja San Franciscos, sai Merle koos tütrega aja maha võtta Ameerika idarannikul, troopilises Miamis. "Seal oli väga soe ja mõnus. Sai palju ookeanis käidud ja ujutud ning mulle ujumine tohutult meeldib. Seal ma tööd ei teinud. Florida ja Miami meeldisid mulle tohutult."

"Eks sellel asjal on ka oma hind. Näiteks kui lendasime Miamisse, ei saanud lennuk maandumisluba, kuna seal oli torm. Maandusime lähedalasuvasse kohta ja lennuk tankis ja ootas maandumisluba. Mõne aja pärast maandusime," sõnab Palmiste.

Ta lisab: "Ühel õhtul oli samamoodi. Olime juba hotellis, läksin rõdule ja vaatasin, et mis siin toimub. Tuul oli nii tugev, et kogu aiamööbel oli koos ühes hunnikus. Oli ausalt öeldes päris kõhe. Mul oli selline tunne, et tuul viib hotelli katuse ära," meenutab Palmiste ärevat momenti. 

Kuidas on Ameerikas lood hinnatasemega?

Merle selgitab, et vaatamata Eestis pidevalt tõusvatele hindadele, on Ameerikas siiski kallim kui kodumaal: "Eesti mõistes oli palju kallim, aga näiteks Jaapanis olid paljud asjad odavamad. Eks kõik on suhteline, et kuhu sa reisil olles satud, aga üldiselt on Ameerikas kallim kui Eestis."

Merle Palmiste astub üles ka värskes Go3 seriaalis "Minu küla". Vaata seda SIIT!

Kommentaarid puuduvad