Mauri Dorbek Kristi Ojasaare lahkumisest: nutsin sellel perioodil rohkem kui kogu oma elu jooksul

Mauri Dorbek /Pilt: erakogu
Mauri Dorbek / Pilt: erakogu

Jaanuaris suri 38-aastaselt Eesti moelooja ja disainer Kristi Ojasaar, kellel diagnoositi kopsuvähk. Eile käis “Hommik Anuga” saates rääkimas Ojasaare pikaaegne elukaaslane ja laste isa Mauri Dorbek, kes kirjutas naist leinates raamatu “Ma tahan. Ma suudan. Ma võin”.

Dorbek tõdes, et pärast Ojasaare surma ei suutnud ta leinaga toime tulla ja just see ajendas teda raamatut kirjutama. “Mul oli väga raske – ütleme nii. Ja üks terapeut, kelle juures ma käisin, ütles, et üks variant, kuidas valusid leevendada, on kirjutamine,” kirjeldas ta ning lisas, et paljud sellist varianti ei kasuta, kuna see läbi protsessime hetk on raske.

“Ma kirjutasin niimoodi, et ma väga palju ei näinudki, mis ma kirjutasin – mul olid silmad päris vett täis,” meenutas ta. Dorbek sõnas, et esimesel päeval kirjutas ta 40 lehte raamatut valmis. “See kõik lihtsalt tuli. Mu näpud lihtsalt kirjutasid.”

Mees tõdes, et pärast kirjutamist hakkas tal kergem. ”Siin on nii palju külgi, alustades sellest, et mõned inimesed ei koge kogu elu jooksul 18 aastat kestvat armastust, isegi siis, kui elavad täisväärtuslikku ja pikka elu. See on mõnda inimest pannud mõtlema, et tegelikult see on võimalik. Ma tahaksingi tegelikult öelda, et sõltumata sellest, mis oli meie lugu, need inimesed peavad teadma, et alati on lootust, meie lugu lõppeb ühtemoodi ja see ei tähenda, et kõigil niimoodi lõppeb,” arutles Dorbek.

Tema sõnul vajavad ka tugiisikud arusaama. ”See tähendab, et ka lapsed sealjuures. Kaasa arvatud see, et ka mehed nutavad ja ka see on ka okei,” sõnas mees. Anu Välba küsimusele vastates ütles Dorbek, et ta nuttis sellel raskel perioodil rohkem kui kogu oma elu jooksul.

Vaata südamlikku intervjuud Mauri Dorbekiga lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad