Reklaam sulgub sekundi pärast

Martin Helme kaksikõde: ma ei võta isiklikult, kui mu isasse või venda halvasti suhtutakse

Maarja Vaino ja Martin Helme
Maarja Vaino ja Martin Helme — FOTO: Margus Pahv / Delfi Meedia / Kollaaž

Vikerraadio saates "Käbi ei kuku..." käisid külas kirjandusteadlane Maarja Vaino ning tema ema Sirje Helme. Muuhulgas tuli ka juttu Vaino kaksikvennast Martin Helmest ja isast Mart Helmest.

Kirjandusteadlane Maarja Vaino rääkis Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...", et sõnab, et tunneb aeg-ajalt oma isa ning venna varju, kui ka ise sõna võtab.

"On öeldud, et ta on ju lihtsalt EKRE hääletoru – kirjutab isa ja venna mõtteid. See on mind mõneti häirinud, kuigi olen otsustanud, et ma ei lase end häirida, sest ega sa tuult ei püüa – inimestel on õigus arvata, mida nad tahavad ja las nad siis arvavad," ütles Maarja.

Maarja sõnas, et ta ise ei juhindu enda tegevustes poliitikast ega peresidemetest, aga tunneb, et vahel tuleb poliitiline sfäär tema ellu sellisel viisil, nagu ta ise seda tingimata ei näe. Samas ta tõdeb, et kui keegi suhtub tema isasse või venda halvasti, on ta otsustanud seda mitte isiklikult võtta. "Minu lähedasi suhteid see venna ja isaga ei mõjuta," sõnab Vaino. 

Ka Maarja ja Martini ema Sirje Helme tõdes, et on pidanud palju kannatama just seetõttu, et Martinit kritiseeritakse. "Minu pilgu läbi on ta hea südamega poiss - hästi empaatiavõimeline, armastab seltskonda, on positiivse maailmavaatega ning tal pole depressiivseid hooge. Minu jaoks on ta päikesepoiss."

Kaksikute tulemine siia ilma ei kulgenud lihtsalt. Sellest, et Sirje kaksikuid ootab, polnud tal endal aimugi. Kaksikute olemasolust sai Helme teada haigla vastuvõtu sanitarilt. Haiglas muutus olukord suisa kriitiliseks, sest mõlemad lapsed olid kõhus olnud põiki.

"Kui üks kaksik sündis, läks tükk aega kuni öeldi, et teine on ka elus. Mul oli nii hea meel," rääkis Sirje. 

Kommentaarid puuduvad