Markus Dvinjaninov esmakordselt näitlemisest loobumisest: lavale on mõistlik minna siis, kui sa seda päriselt tahad

Markus Dvinjaninov
Foto: Erakogu

Markus Dvinjaninov, kes on ühtlasi näitleja Andres Dvinjaninovi poeg, oli 2 aastat Vanemuise teatris lepinguline näitleja. Ühel päeval ta sellest aga loobus ja tegutseb täna ettevõttes Voltride.

2016. aastal teatas teater Vanemuine, et kaks aastat ta­ga­si otse lavakoolist neile tulnud näitleja Markus Dvinjaninov lahkub nende kollektiivist. “Miks me oleme idioodid?” podcastis arutles ta, miks ta sellise otsuse vastu võttis ja kas teda võib veel kunagi lavalaudadel näha.

Markus tunnistab, et peamine põhjus, miks ta näitlemisest loobus, oli soov muid asju veel elus näha ja teha. “Erinevate kokkusattumuste tulemusel jõudsime selleni, kus me täna oleme ehk Voltride. Minu jaoks algas see nii, et ma aitasin oma kasuisal tasakaaluliikureid pakkida ja välja võtta. Mõtlesin, kus neid müüa ja see kõik toimus kodugaraažis. Sealt see kasvas ja kasvas ning hetkel võtab see minu kogu päevase aja ja fookuse,” avaldab endine näitleja, kuidas ta jõudis elektriliste kergliikurite müügini.

Kuigi näitlejapäevadest on tänaseks möödas juba aastaid, usub Markus, et ehk ühel hetkel leiab ta tee selleni tagasi. “Ma ei ole kindlasti näitlemist hüljanud oma peas, ma ei vihka seda. Mulle meeldib seda vahelduva eduga teha, hea vaheldus arvutis istumisele”, leiab ta.

Mis siis ikkagi juhtus 2016. aastal, kui ta Vanemuisest lahkus? “Ma sain aru, et ma ei taha minna hommikul ja õhtul samasse majja koguag, ka laupäeviti ja pühapäeviti. Mulle meeldib seda teha, aga projekt-kaks aastas. Siis ma annan 150% sinna ära. Kohe, kui tundus, et see läheb venitamiseks, siis see pole seda väärt. Lavale on mõistlik minna siis, kui sa päriselt tahad sinna minna. Publik ei pruugi aru saada, et sa väga ei viitsi ega ei taha seal olla. Pikas perspektiivis see pole väga jätkusuutlik,” arutleb Markus.

Kas ühel päeval võib ka juhtuda, et Markus otsustab Voltride-ga lõpparve teha? “Maailmas on ülipalju ülilahedaid asju, mida teha. Kõigest saab õppida ja lahe on, kui saab kahe asja vahel jagada oma aega. Ma ei välista, et mingi hetkel Voltride areneb millekski teiseks või ma ise arenen millekski teiseks,” kinnitab ta.

Kuula täispikka podcasti Spotifyst või Soundcloudist!

Kommentaarid puuduvad