Mäletad meest, kes palus endale näkku köhida? Vaata, mis temast tänaseks saanud on

Toomas Kaljas
Toomas Kaljas — FOTO: kuvatõmmis/TV3

Kui koroonakriis 2020. aastal alguse sai ja esimesed tõsisemad piirangud peale pandi, tõusis ühiskonnas tohutu pahameel. Üks eredamaid mälestusi toonasest ajast on mees, kes keset koroonakriisi esitas avalikult väljakutse, et keegi teda viirusega nakataks.

2020. aasta sügisel käisid “Duubli” saatejuhid Taavi Libe ning Jürgen Pärnsalu Vabaduse väljakul, kuhu olid kokku kogunenud erinevad vaktsiini- ja koroonareeglite vastased. Seal oli kohal ka insener Toomas Kaljas, kes teatas: “Olen pakkunud 6000 eurot sellele, kes mind koroonasse nakatab: võite köhida näkku, kätelda, silmi hõõruda!”

“Kas võime ka teile näkku köhida?” küsis Libe seepeale. Nõusolek saadud, võttiski saatejuht maski eest ja köhatas kaks korda mehe suunas.

Seepeale tõusis sotsiaalmeedias tohutu pahameeletorm, ent saatejuht põhjendas ka Õhtulehele, et soovis testida, kas Toomas jääb lõpuni oma väidetele truuks. “Mees on ju korduvalt nii Facebookis kui erinevates väljaütlemistes ja intervjuudes väitnud, et meditsiinisüsteemis töötavate inimeste juttu ei maksa uskuda,” ütles ta.

Vaata vahejuhtumit videost!

Täna elab Toomas Soomes koos oma abikaasa ja kolme lapsega. Ta käis külas “Miks me oleme idioodid?” podcastis, kus avalikustas, et laiem huvi meditsiini vastu tekkis tal siis, kui ta uuris ja avastas, et USA kaksiktornide hävimine oli hoopis pettus. “Aastal 2005 hakkasin uurima ja avastasin, et kõik, mida meile selle kohta on näidatud, on absoluutne vale. Kui me nii suure sündmuse suudame kõigile selgeks teha ja see on puhas vale, siis järelikult võib valetada mida iganes. Üks asi viis teiseni ja siis ma hakkasingi igast teisi teemasid põhjalikumalt uurima,” rääkis ta.

Toomas on kristlane ja oma valikute tegemisel lähtub ta piibli põhimõtetest ehk tuleb testida kõike ja jätta alles, mis on hea. Ka Toomase abikaasa on kristlane ning tegutses varasemalt meditsiinivaldkonnas. “Ma ütlesin talle, et kallis, sa oled küll meditsiinikooli lõpetanud, aga ära selle diplomi üle väga uhke ole. Pigem võib selle põlema panna. 50% sellest, mida me koolis õpime, on vananenud informatsioon ja ülejäänud on lihtsalt vale,” usub ta. “Valesid on meditsiin täis. Kogu ajalugu on neid täis.”

Lisaks rääkis Toomas, millised ravimid on inimesele päriselt kasulikud, kuidas ta oma laste vaktsineerimisse suhtub ja mida tähendab tema silmis tervislik elustiil.

Vaata täispikka podcasti koos Toomasega videost!

Näita 2 kommentaari

Huvitav ning mõtlemapanev. Olen ka ateist, kuid jutt kõnetas mind ;)
Laiendame oma silmaringi!

Vasta

That’s it? Täna elab Toomas Soomes ja rohkem mõjusid polnudki näkku köhimisel?

Vasta