Mälestades rock’n’rolli kuningannat: 5 fakti Tina Turneri kohta, mida sa varem ei teadnud

DiscoverWalks, Eightieskids

Tina Turner
Tina Turner — FOTO: AP Photo/Chris Pizzell

24.mail lahkust meie seast 83-aastasena legendaarne lauljanna Tina Turner. Toome sinuni 5 fakti endise rock’n’rolli kuninganna eluaja kohta, mida sa tõenäoliselt varem ei teadnud! 

1. Tina Turner polnud tema päris nimi

Turneri sünninimi oli Anna Mae Bullock. Enne Tina Turneri artistinime, oma soolokarjääri alguses,  esines ta ka nime ,,Little Ann” (tõlkes Väike Ann) all. 

2. Tina Turner jäeti 11-aastaselt oma ema poolt maha

Tina ema Zelma jättis oma lapse maha kui too oli ainult 11-aastane. Ema põhjendas seda asjaoluga, et tal oli vägivaldne suhe Tina isa Richardiga. Peale Richardi taasabiellumist saadeti siiski Tina ja ta kolm õde tagasi ema juurde elama.

3. Peale rasket insulti pidi Turner taas õppima käima

Vaid nädalaid pärast abiellumist Erwin Bachiga 2013.aastal, sai Tina insuldi. Raske haiguse järel pidi lauljanna taas õppima käima. Ka hilisemas elus polnud tema tervis kiita. Paar aastat pärast insulti diagnoositi tal soolevähk. 

4. Lauljanna on teinud ühe korra ka suitsiidikatse
Oma autobiograafias kirjutas Turner, et tal oli oma esimese abikaasa Ikega vägivaldne suhe. See tegi ta väga õnnetuks ning 1968.aastal tegi Tina katse siit ilmast lahkuda.

5. Tina Turner on saavutanud Guinnessi rekordi
1988.aastal oli Turner maailmaturneel oma albumiga ,,Break Every Rule”. Rio De Janeiro kontserdil püstitas Tina Guinessi rekordi. Nimelt müüdi tema soolokontserdile rekordilised 180 000 piletit. 

Allikas: DiscoverWalks

Allikas: Eightieskids

Kommentaarid puuduvad