Reklaam sulgub sekundi pärast

Loe nimekirja! Emmy auhindade nominatsioonid on avalikustatud

75 Emmy auhinnad
75 Emmy auhinnad — FOTO: AP/Scanpix

Suurim USA televisiooniauhindade gaala on oma välja valitud avalikustanud. Sel aastal on Emmy nominatsioonide hulgas rohkelt fantaasia ning sci-fi seriaale, mille andunud fännid on juba head meelt väljendanud sotsiaalmeedias.

Kõige rohkem nominatsioone on kogunud HBO seriaal "Succession" (eestik. "Pärijad"). HBO draamasarjad "The Last of Us" ja "The White Lotus" ning Apple TV komöödiasari "Ted Lasso" on samuti rohkelt nomineeritud ning võib eeldada edukat aastat HBO teleplatvormile, mis kogus üle pooltest nominatsioonidest endale.

Auhinnagaala toimub 18. septembril Los Angeleses.

Parim draamasari
"Andor" 
"Better Call Saul"
"The Crown" 
"House of the Dragon"
"The Last of Us"
"Succession"
"The White Lotus"
"Yellowjackets" 

Parim komöödiasari
"Abbott Elementary" 
"Barry"
"The Bear"
"Jury Duty"
"The Marvelous Mrs. Maisel" 
"Only Murders in the Building"
"Ted Lasso"
"Wednesday"

Parim lühisari
"Beef"
"Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story" 
"Daisy Jones & the Six"
"Fleishman Is in Trouble"  
"Obi-Wan Kenobi"

Parim meespeaosatäitja draamasarjas
Jeff Bridges ("The Old Man") 
Brian Cox ("Succession")  
Kieran Culkin ("Succession")
Bob Odenkirk ("Better Call Saul") 
Pedro Pascal ("The Last of Us")
Jeremy Strong ("Succession")

Parim naispeaosatäitja draamasarjas
Sharon Horgan ("Bad Sisters") 
Melanie Lynskey ("Yellowjackets") 
Elisabeth Moss ("The Handmaid's Tale")
Bella Ramsey ("The Last of Us")
Keri Russell ("The Diplomat")
Sarah Snook ("Succession") 

Parim meespeaosatäitja komöödiasarjas
Bill Hader ("Barry") 
Jason Segel ("Shrinking")
Martin Short (Only Murders in the Building") 
Jason Sudeikis (Ted Lasso") 
Jeremy Allen White ("The Bear") 

Parim naispeaosatäitja komöödiasarjas
Christina Applegate ("Dead to Me") 
Rachel Brosnahan ("The Marvelous Mrs. Maisel") 
Quinta Brunson ("Abbott Elementary")
Natasha Lyonne ("Poker Face")
Jenna Ortega ("Wednesday") 

Parim meespeaosatäitja lühisarjas või -filmis
Taron Egerton ("Black Bird") 
Kumail Nanjiani ("Welcome to Chippendales") 
Evan Peters ("Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story") 
Daniel Radcliffe ("Weird: The Al Yankovic Story") 
Michael Shannon ("George & Tammy")
Steven Yeun ("Beef") 

Parim naispeaosatäitja lühisarjas või -filmis
Lizzy Caplan ("Fleishman Is in Trouble")
Jessica Chastain ("George & Tammy")
Dominique Fishback ("Swarm") 
Kathryn Hahn ("Tiny Beautiful Things")
Riley Keough ("Daisy Jones & the Six")
Ali Wong ("Beef") 

Parim meeskõrvalosatäitja komöödiasarjas
Anthony Carrigan ("Barry")
Phil Dunster ("Ted Lasso")
Brett Goldstein ("Ted Lasso")
James Marsden ("Jury Duty")
Ebon Moss-Bachrach ("The Bear")
Tyler James Williams ("Abbott Elementary")
Henry Winkler ("Barry")

Parim naiskõrvalosatäitja komöödiasarjas
Alex Borstein ("The Marvelous Mrs. Maisel")
Ayo Edebiri ("The Bear")
Janelle James ("Abbott Elementary")
Sheryl Lee Ralph ("Abbott Elementary")
Juno Temple ("Ted Lasso")
Hannah Waddingham ("Ted Lasso")
Jessica Williams ("Shrinking")

Parim meeskõrvalosatäitja draamasarjas
F. Murray Abraham ("The White Lotus")
Nicholas Braun ("Succession")
Michael Imperioli ("The White Lotus")
Theo James ("The White Lotus")
Matthew Macfadyen ("Succession")
Alan Ruck ("Succession")
Will Sharpe ("The White Lotus")
Alexander Skarsgård ("Succession")

Parim naiskõrvalosatäitja komöödiasarjas
Jennifer Coolidge ("The White Lotus")
Elizabeth Debicki ("The Crown")
Meghann Fahy ("The White Lotus")
Sabrina Impacciatore ("The White Lotus")
Aubrey Plaza ("The White Lotus")
Rhea Seehorn ("Better Call Saul")
J. Smith-Cameron ("Succession")
Simona Tabasco ("The White Lotus")

Parim meeskõrvalosatäitja lühisarjas või -filmis
Murray Bartlett ("Welcome to Chippendales")
Paul Walter Hauser ("Black Bird")
Richard Jenkins ("Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story")
Joseph Lee ("Beef")
Ray Liotta ("Black Bird")
Young Mazino ("Beef")
Jesse Plemons (Love & Death")

Parim naiskõrvalosatäitja lühisarjas või -filmis
Annaleigh Ashford ("Welcome to Chippendales")
Maria Bello ("Beef")
Claire Danes ("Fleishman Is in Trouble")
Juliette Lewis ("Welcome to Chippendales")
Camila Morrone ("Daisy Jones & The Six")
Niecy Nash-Betts ("Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story")
Merritt Wever "("Tiny Beautiful Things")

Loe teisi nominatsioone SIIT!

Vaata ka Go3 teleteenuse kaudu HBO teleseriaale, kust rohkelt nomineeritud saated on kättesaadavad eestikeelsete subtiitritega!