Liis Lemsalu helistas armuvalus just sel põhjusel Inesele: seisin Viru Keskuse ees ja palusin, et ta..

Liis Lemsalu sai esmakordselt emaks!
Liis Lemsalu sai esmakordselt emaks! — FOTO: Silver Siilak

Armastaud laulja Liis Lemsalu käis külas Andrei Zevakini ja Robin Valtingu taskuhäälingus ”Mis siin toimub?”. Saatekülalisega vesteldi läbipõlemisest, superstaari teekonnast ja ühtlasi avaldas Lemsalu, miks teda ei ole näinud viimastel aastatel populaarsel konkursil Eesti Laul.

Zevakin ja Valting uurisid Liisilt, et kas ta on kogenud kunagi ka läbipõlemist. ”Huvitav on see, et inimene saab läbipõlemisest aru siis, kui see on juba toimunud. Me ei oska justkui ennetada seda halba. Alati viime ennast viimse piirini ja lihtsalt tambime ennast,” alustas Lemsalu vestlust. Tema arvates on loomeinimestel veel eriti tähtis, et üritada neid kaalukausse hoida võimalikult tasakaalus.

Lemsalu tunnistas, et temal endal sellist täielikku läbipõlemist ei ole olnud. ”Ma olen olnud väikesest peale intuitiivne, üritan päriselt tunnetada, mida ma tahan ja mis tundub õige. Ma arvan, et paar aastat tagasi olid hästi töökad aastad. Kui ma praegu tagasi vaatan, siis ma panin hullu, aga ma tean, et see on lihtne tulema, et sa paned üle,” avaldas Lemsalu.

Terasem muusikasõber võib täheldada, et Liis Lemsalu on käinult ainult kahel korral Eesti Laulul. ”Ma tunnen seda, et mingil määral lähevad artistid Eesti Laulule selleks, et promo saada, mis on väga hea võimalus. See oli tore üritus, millest osa võtta. Nüüd on mul pikk vahe jäänud, sest hetkel ma Eesti Laulule sinna mingit lugu promoma ei läheks,” sõnas Lemsalu.

Ühtlasi rääkis Liis ka sellest, miks ta teeb oma loomingut ainult eesti keeles. Üks hetk tundis Liis, et soovib oma loomingut esitada kodukeeles ja nii tõlkis ta ka ühe loo just eesti keelde, kuid ei jäänud lõpptulemusega päris rahule. ”Üritasin leida kedagi, kes oskaks seda paremini. Mul oli ka personaalses elus ka keeruline olukord ja ma helistasin Eda-Ines Ettile. Palusin, et ta võiks üritada kirjutada mulle sõnad. Ma olin Viru Keskuse ees ja rääkisin Eda-Ines Ettile oma armuvalust,” meenutas Liis Lemsalu.

Eda-Ines Etti oli kirjutanud talle pärast vestlust väga head sõnad. ”Probleem oli selles, et ma vaatasin neid sõnu, aga see polnud siiski täpselt see, mida ma tunnen ja tahan öelda. Pärast seda taipasingi, et ma pean ise seda kirjutama,” lausus Liis, kelle sõnul sündiski pärast seda lugu ”Sinu ees”.

Kuula kogu täispikka episoodi lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad