Liis Katrin-Avandi avameelselt oma karjäärimuutusest: ma olin täiesti läbipõlenud

Liis-Katrin ja Märt Avandi
Liis-Katrin ja Märt Avandi — FOTO: HENDRIK OSULA | EKSPRESS MEEDIA

Endine tantsuõpetaja ja tantsija Liis Katrin-Avandi rääkis “Hommik Anuga” saates avameelselt läbipõlemisest ja depressioonist.

2020. aasta kevadel, mil koroonapandeemia tõttu oli riik lukus, läks Avandi õppima õeks. “Ma tundsin tohutut vabadust, tohutut rõõmu, et ma saan olla oma perega. Keegi ei pea kuhugi minema. Kõik on nii ilus ja roosiline. Siis ma mõtlesin, et ma tahangi elada sellist elu, kus mul on rohkem vabadust. Selleks hetkeks olin ma tantsukoolis olnud piisavalt kaua ja piisavalt palju enda jaoks, et ma ei saanud enam aru, millal on puhkus ja millal on töö.”

Liis-Katrin tõdes, et sai aru, et tahab mingit muutust. “Võiks öelda, et ma olin täiesti läbipõlenud ja depressioonis. Ma ei saanud aru, mida ma elult tahan ja mis mul viga on. Kõik tundus valesti.”

Ka endine ooperilaulja Andres Köster tegi karjääripöörde ning asus õppima meditsiini. “Õe amet on selline, mis ei kao kunagi. See on väga vajalik amet!” 

“Inimesed ju töötavad väga palju õdede ja hooldajatena just sellepärast, et toita ära oma pered. Et sellel juhul kui sa oled üksinda vastutav niiöelda oma pere ja elamise eest, siis loomulikult see ei kata seda ära.”

Kommentaarid puuduvad