Liina Ariadne avameelselt võitlusest ärevusega: mõnel korral on käinud ka kiirabi

Liina Ariadne
Foto: Kairi Killing

Podcasti ”Rambivalgus” külaline oli muusik ja sisulooja Liina Ariadne Pedanik, kes rääkis oma pikaaegsest võitlusest ärevushoogudega. Teismelisena kulmineerusid need lausa selliseks, et pidi kutsuma kiirabi.

”Ma olen seda alati väga ausalt jaganud, et mul on erinevad ärevushäired. Ma tegelen kogu selle ärevusega väga regulaarselt. Kindlasti on olnud selliseid hetki, kus ma olen jaganud mõnda väga toredat ja säravat pilti, samal hetkel ma ise ei tunne ennast kõige paremini. Kuid viimasel ajal olen läinud sellega vabamaks. Kui ma tunnen, et olen mentaalselt halvemas kohas, siis ma ei hakka mingit ilusat pilti postitama,” sõnas Liina.

Liina sõnul on olnud ta alati väga emotsionaalne inimene ja sellel on ka omad positiivsed küljed. ”Kui ma näiteks kirjutan muusikat, siis ma olen väga hingega sees ja ma oskan rohkem ennast väljendada. Kindlasti negatiivne pool on see, et kui midagi läheb halvasti, siis ma elan seda raskelt üle. See oligi teismeeas, kui olid sõpradega probleemid ja esimesed pingelisemad olukorrad,” meenutab Liina oma ärevuse algust.

Ta selgitab, et ta keha ei osanud erinevate emotsioonidega lihtsalt toime tulla. ”Kuna ma võtan hästi palju kõike hinge, siis see oli viis, kuidas mu keha ennast väljendas. Nüüd, kui ma olen käinud psühholoogi juures regulaarselt, mida ma soovitan kõikidel teha, siis see on olnud kergelt öeldes elumuutev,” räägib Liina Ariadne ja soovitab seda teha kõikidel, kes tunnevad, et on omadega kohas, kust ei oska enam edasi liikuda.

Samuti külastas Liinat tugeva ärevushoo ajal ka kiirabi. ”Nimelt mul oli astma, praegu on see kontrolli all, aga aastaid tagasi sain paanikahoo, mis läks üle astmahooks. Ma ei teadnud, et mul on see ja see väljendub just sellisel viisil. Mu ema kutsus kiirabi, ma sain hapnikku ja nad suutsid mu maha rahustada,” jagab Liina avameelselt.

Podcastis ”Rambivalgus” rääkis ta lähemalt, miks on oluline iseennast esikohale seada, mida tätoveeringud tema kehal tähendavad ja ka sellest, kuidas ärevusest võitu saada.

Kuula podcasti ”Rambivalgus” koos Liina Ariadnega siit. Podcasti saad kuulata iga neljapäeva hommikul TV3 Life’i telekanalilt, TV3.ee veebilehelt, Soundcloudist ja Spotifyst.

Kommentaarid puuduvad