Reklaam sulgub sekundi pärast

Lauri Pedaja kommenteerib oma vestlusi alaealistega: veri vemmeldas ja tegin rumalusi

Lauri Pedaja
Lauri Pedaja — FOTO: Kuvatõmmis videost

Neljapäeval lahvatas suur pommuudis, kui blogija Mallu Mariann Treimann jagas talle saadetud kuvatõmmiseid, kust sai lugeda telenäo Lauri Pedaja vestluseid alaealiste tüdrukutega. Nüüd tegi Pedaja video, kus ta vabandust palub.

Avaldame Lauri Pedaja jutu täismahus:

„Tervist sõbrad, tuttavad ja kaasaelajad,

Ilmselt olete kuulnud juba sellest skandaalist, mis on minu ümber lahvatanud. Ma tahan lihtsalt öelda, et sellel lool on mitu tahku. Üks ja võib-olla kõige olulisem nendest on minu teod ja käitumine nooremast peast. Jah, ma olin aktiivne suhtleja, veri vemmeldas, tegin rumalusi.

Aga mul on siiralt kahju ja tahan vabandada oma noorusest tehtud lolluste pärast, sest ainult lollusteks nad jäidki ja ei midagi enamat. Ma ei ole kunagi ületanud lubatu ja mittelubatuse piiri. Täna, kasvanud inimesena ja isana, saades aru oma lollustest ja vigadest ning olles õppinud nendest, suhtun ma naistesse ainult austusega ja tahan kohelda kõiki inimesi väärikalt ja lugupidavalt. Samas vaimus kasvatan ma ka oma tütart ja tahan olla talle eeskujuks.

Ma palun siiralt vabandust kõigi nende tüdrukute ees, kellele ma olen kunagi ebasobivalt kirjutanud ja külge ajanud. Ma palun vabandust ka kõikide nende siivutute ja seksistlike kommentaaride eest, mida ma olen kunagi naiste suunas teinud või naistele kirjutanud.

Ma olen oma nooruse vigadest õppinud, ma olen inimesena kasvanud. Ma palun vabandust ka oma pere, lähedaste, sõprade, tuttavate ja kõigi ees, keda see lugu puudutab ja kellele see lugu haiget teeb.

Palun vabandust.“

Skandaal sai alguse juba kolmapäeval, kui Mallukas oma blogis kirjutas, et nägi oma uue kallima Tomas Legranti kaudu sõnumit, kus seisis tekst, kus Pedaja väidab, et astus 19-aastaselt vahekorda endast kolm aastat noorema ehk alaealise Malluga.

Samas postituses jagas blogija kuvatõmmist enda ja Pedaja vestlusest, milles too tunnistab üles, et on „strateegiliselt“ valetanud, selleks et „välja selgitada, kes on usaldusväärne ja kes mitte“. Sõnumites väidab Pedaja, et ta rääkis blogijaga magamisest ainult ühele inimesele – Treimanni uuele kallimale, kelle podcastis „Lege“ Pedaja kuu aega tagasi käis. 

Asjad eskaleerusid neljapäeval, kui Treimann otsustas oma blogis avaldada kuvatõmmised, kus Pedaja on vestelnud alaealiste neidudega ebasündsatel teemadel. Näiteks on seal näha kuvatõmmiseid vestlusest, kus 29-aastane telenägu vestles vaid 14-aastase neiuga. 

Kuvatõmmised Pedaja vestlustest
Kuvatõmmised Pedaja vestlustest

Pedaja tunnistas skandaali valguses ka Õhtulehele, et tema abielu Getheliga on karil. „Oleme juba pea kaks kuud lahus, aga ma ei tahaks teda siia skandaali segada. See ei puuduta Gethelit. Lahutus ei ole sisse antud, aga oleme kohe-kohe lahku kolimas."

Kommentaarid puuduvad