Ameerika tippkolledžisse õppiva suunduv Ingmar Erik Kiviloo ootab kõiki toetuskontserdile

ingmar

Maailma ühe tuntuima muusikakooli, Bostonis asuva Berklee muusikakolledźi vilistlased Tõnu Naissoo, Uku Suviste, Sofia Rubina ja praegu koolis õppiv Triin Metshein osalevad heategevuslikul kontserdil, mille käigus kogutakse vahendeid 18-aastase eesti muusiku Ingmar Erik Kiviloo Berklee esimese semestri õpingute tasumiseks. 

“Kuna USA-s õppimise kulud on päris suured ja toetust tuleb otsida igal võimalikul viisil, tekkiski mõte pakkuda inimestele midagi vastu korraldades sellise kontserdi,” ütles Ingmar, miks otsustati kontsert korraldada. 

Noore muusiku sõnul on tegemist maailma ühe parima muusikakooliga, mis annab talle võimaluse ennast võimalikult mitmekülgselt arendada. 

Ingmar suundub õppima contemporary songwriting and production erialale ehk siis lookirjutamine ja muusikaproduktsioon. “Lisaks õpin ka viiulit, laulmist ja mitmeid teisigi aineid nagu arranžeerimine, dirigeerimine ja muusikatehnoloogia. Kuna see kool on väga mitmekülgne, saab seal valikainetena juurde võtta pea ükskõik millist eriala, kasvõi tantsimist.”

Samuti tunnistas Ingmar, et teda on alati Ameerika paelunud. “Ma tundsin esimest korda juba peaaegu kolm aastat tagasi, et ma väga tahaksin peale gümnaasiumi lõppu minna õppima Ameerika Ühendriikidesse. Ma ei rääkinud sellest paljudele teistele, aga see soov põles minus terve aja. See idee tekkis minus endas ja mind on alati tõmmanud ja paelunud Ameerika. Olen seal mitmeid kordi käinud esinemas ja reisimas ning tunnen seal end nagu teises kodus,” ütles Ingmar.

Kontserdi korraldavad Philly Joe’s Jazziklubi ja Kultuuripartnerluse SA ning kontsert toimub esmaspäeval, 25. juulil algusega 20.00. 

“Kontserdil saab kuulda nii mitmeid lugusid koos minu bändiga kui ka mõnda klassikalist viiulipala. Mul on suur rõõm, et esinevad ka Berklee vilistlased Uku Suviste, Tõnu Naissoo ja Sofia Rubina ning ka hetkel seal õppiv Triin Metshein. Selleks, et kuulda mida me esitame tuleb esmaspäeval kell 20.00 tulla kuulama Philly Joe Jazzklubisse ja võin lubada, et tuleb üks tore õhtu!” kinnitas Ingmar. 

Philly Joe’s Jazziklubis Philly Joe’s vedaja Reigo Ahvena sõnul tuleb eesti noorte muusikute toetuseks hoo andmist vaadata samamoodi, kui Ott Tänaku ja Anett Kontaveidi lugusid, kus anded kohtusid õigel ajal toetajatega, kes uskusid ning lõid tulevaseks säramiseks vastavad tingimused.

„Ingmari kontserdile piletiostjatele saame vastu lubada, et kui Grammyde jagamisel 2032 teid kõiki ka otse nimeliselt ei tänata, siis südames kantakse tänu teie panuse eest kogu elu“, ütles Ahven.

Kontserdipileti saab soetada Piletilevist. 

Kommentaarid puuduvad