Reklaam sulgub sekundi pärast

Kristjan Jõekalda sukeldus aastavahetusel kanalisatsioonikaevu: tundsin end kui kangelane!

Joonatan Pärn

Kristjan Jõekalda meenutab omamoodi aastavahetuse pidu!
Kristjan Jõekalda meenutab omamoodi aastavahetuse pidu! — FOTO: TV3

Telemees Kristjan Jõekalda räägib, et aastavahetus ja jaanipäev on tema jaoks kaks kõige olulisemat püha terve aasta jooksul. Jõekalda meenutab aastavahetust Saaremaal, kus keset pidustusi tuli hakata kordamööda sukelduma kanalisatsioonikaevu!

Jõekalda sõnul meenuvad talle aastavahetusega seoses kõige eredamad mälestused just Saaremaalt, kus kesklinna lähedal asuvas majas pikka aega koos sõpradega uus aasta vastu võeti.  

Kristjan räägib aastavahetusest, mil Saaremaa majas torud ära külmusid. "Pidime laskma kraanil kogu aeg vaikselt joosta, et torud ära ei külmuks, aga keegi oli selle kinni pannud." 

"Kust sa leiad aastavahetusel torumeest? Me kordamööda sukeldusime kõik kahe- või kolmekraadisesse vette, mis oli tänaval luugi all. Seal läks midagi puruks ja kaev oli vett täis. Kraan oli vaja kinni keerata ja siis me kõik järjest käisime seal sees," meenutab Jõekalda.

Ta lisab, et sukeldus ka ise jääkülma vette: "Kastsin ennast üleni sinna sisse ja lõdisesin, aga tundsin ennast kangelasena. Kõik tüdrukud ütlesid ka, et väga tubli, Kristjan, andsid endast parima. Tavalisse kanalisatioonikaevu sukelduda oli päris huvitav kogemus."

Gaas põhja ja litritega ülikonnad kapist välja

Kristjani sõnul võttis nooruspõlve aastavahetuse möllult hoogu maha laste lisandumine perre. Nüüd on lapsed juba suureks saanud ja saab hakata taaskord mõtlema suurematele pidustustele. "Võiksin anda endale väiksemat sorti lubaduse, et kui hing veel nii kaua sees on, siis järgmise aastavahetuse tahaks veeta küll juba kuskil tulede säras ja inimeste keskel. Nüüd tuleks gaas põhja vajutada, otsida kapist välja vanad litritega ülikonnad ja hakata otsast peale."

Ta selgitab, et tänavu võetakse uus aasta vastu veel peamiselt koduseinte vahel: "Viisteist või kakskümmend aastat tagasi ei kujutanud ma üldse ette, et ma võiks aastavahetusel südamerahuga kodus istuda ja telekat vaadata," nendib ta, lisades, et sel aastal on siiski plaanis nina ka korraks koduseinte vahelt välja pista ja vaadata, mis toimub külapeal.

Uusaastalubadusi Kristjan endale üldjuhul ei anna

Kristjani sõnul on ta väga osav iseendale valetaja ja suudab vajadusel enese jaoks ka musta valgeks rääkida. Seetõttu hoidub ta ka suuremate uusaastalubaduste andmisest: "Mul ei ole mõtet endale midagi lubada. Pean lihtsalt hambad ristis asjad läbi suruma ja ära tegema."

"Praegu on ainuke suurem probleem, et ma olen nagu mauk. Olen suutnud endale pühadega kõike nii palju sisse ajada, et mul ei lähe enam püksid jalga," muheleb Jõekalda.

Ta lisab: "Täna käisin poes, ostsin kilo tomateid, kaks kurki, hapukapsasuppi ja hernesuppi, et ma jumala eest ennast nüüd üle ei sööks. Püüan niimoodi, et kui meil on jaanuaris järgmine "Suure lotokolmapäeva" salvestus, et siis ikka püksid jalga läheksid, sest muidu on asi päris halb."