Reklaam sulgub sekundi pärast

Kohus lükkas Kelly Sildaru hagi tagasi: elulooraamat jääb edasi müügilettidele

BNS

Kelly Sildaru
Foto: Kiur Kaasik/Delfi

Harju maakohus ei rahuldanud teisipäeval freestyle-suusatamise olümpiapronksi Kelly Sildaru hagi tagamise taotlust temast üllitatud elulooraamatu müügi keelamiseks.

Kohus tegi määruse hagi käiguta jätmise ja hagi tagamise taotluse rahuldamata jätmise kohta, ütles kohtu pressiesindaja Viivika Siplane BNS-ile.

"Kohus leidis, et hagi on esitatud puudustega, mistõttu tuleb hagejale määrata tähtaeg 7 päeva puuduste kõrvaldamiseks. Kuna hagi on esitatud puudustega, jättis kohus hagi tagamise taotluse rahuldamata. Kohus asus seisukohale, et hagi tagamine ei kuuluks rahuldamisele ka juhul, kui hagi vastaks nõuetele, sest hageja ei ole hagi tagamise taotluses põhistanud, et täidetud on tagamise eeldused," tõdes kohus.

Kelly Sildaru pöördus märtsis kohtusse, sest tema hinnangul jõudis Kalle Muuli kirjutatud raamat "Imelaps. Kelly Sildaru lugu" müügile tema kooskõlastuse ja parandusteta.

Sildaru esitas hagi temast raamatu üllitanud KAVA Kirjastus OÜ vastu. Kirjastus kuulub Kalle Muulile ja Valdo Randperele.