KLÕPSUD | Luisa Rõivas kohtus eesti päritolu NASA astronaudiga: olen ka ise Kuul käinud!

Luisa Rõivas kohtus Eesti juurtega NASA astronaudiga.
Luisa Rõivas kohtus Eesti juurtega NASA astronaudiga. — FOTO: TV3

Eelmisel nädalal külastas esmakordselt Eestit USA astronaut Nicole Aunapu Mann, kelle vanaisa oli eestlane. Nicole jõudis oma Eesti tuuriga ka riigikogusse ja kohtus seal muuhulgas Luisa Rõivasega.

Luisa postitas sotsiaalmeediasse klõpsud, kus poseerib koos eesti päritolu Nicolega. Ta kirjutas postituse juurde: "Sel aastal on olnud suur au kohata väga inspireerivaid naisi, kelle tahtejõud on nõnda suur, et viib neid palju kaugemale kui see imeline ja habras koht, milleks on Maa."

"Loodan, et nendest kohtumistest temaga saavad paljud noored ja ka vanemad inspiratsiooni, et kõik on võimalik. Unustasin talle muidugi mainida, et olen ise ka Kuul käinud ja et mul on seal suur hulk sõpru, aga see kõik juhtus Vanemuise laval ja Kosmonaut Lottena," lisas ta.

Vaata, kuidas Luisa koos Nicolega fotodel poseerib!

Mann valiti astronaudiks 2013. aastal. Ta oli 5. oktoobril 2022. aastal startinud missiooni SpaceX Crew-5 komandör ja Rahvusvahelise Kosmosejaama 68. ekspeditsiooni liige. Ta naasis Maale 11. märtsil, maandudes kapsliga Mehhiko lahte. Mann on esimene Eesti juurtega astronaut, selgub Vikipeediast

Kommentaarid puuduvad