Reklaam sulgub sekundi pärast

Kes oleks osanud arvata! Andrus Vaarik on sugulane nende kahe kuulsa näitlejaga

Andrus Vaarik
Andrus Vaarik — FOTO: TV3

ETV saates "Sinu uus sugulane" hakati seekord uurima näitleja Andrus Vaariku sugupuud ning juuri.

Andrus on suurema osa oma lapsepõlvest veetnud Pivarootsis. Paar aastat tagasi ostis näitleja endale lapsepõlvekodust paari kilomeetri kaugusel oleva kõrtsihoone, kus nüüd aastaringselt ka elab. 

Teismeline Vaarik veetis suviti koos vendadega tihti aega üksi. 

"Madis oli kõige noorem, tema pandi alati nõusid pesema merre ja meie Toomasega tegime süüa," kirjeldas Andrus. "Igal reedel tuli isa koos Toomase emaga meile süüa tooma ja meid üle vaatama ja ma imestan ka seda julgust, aga midagi ei juhtunud ja lõpuks meid usaldati."

Andruse ema Hiljat tabas 45-aastaselt insult. "Tal parem pool ei töötanud ja kõnevõime kadus ka ära," rääkis Andrus. Seejärel tuli neile appi Hilja ema ning Andruse vanaema Hilda. Peale haigusest toibumist sai Hiljast vabrikutööline. Täiskohaga töö ja üksikvanema roll oli emale raske koorem. Keerulisel ajal tuli appi võtta huumor. 

Lavakasse pääses Vaarik alles teisel katsel. 

"Ma olin mõttetu mees ka, ma olin tõesti keskkoolist tulnud. Paks punase peaga loll. Ma leppisin rahulikult saatusega," sõnas Andrus. Ühtlasi sai temast enda peres esimene kõrgharitud inimene. 

Selgus, et Andrus Vaarik on sugulane kunstnik Johann Köleriga. Nende ühine esiisa on 17. sajandil Suure-Jaani lähedal elanud Arjadi Ott. "Ma peaksin siit natuke Marta käekirja siis ära tundma," sõnas Vaarik Köleri kunsti vaadates. Ta tunnistab, et tal endal kunstisoont ei ole. 

Kuid ka teatrimaailmas leidub Vaarikul kuulsaid sugulasi! Üheks uueks sugulaseks on Ott Sepp. Vaariku ja Sepa ühised esivanemad elasid Maardu külje all Maa-Kallavere külas asuvas Allika talus. 

Nende ühised esivanemad on 18. sajandil elanud Allika Liisu ja Jaak ning nad on viienda põlve nõod. Kuid Liisul ja Jaagul on üks näitlejast järeltulija veel. Selleks on Jan Uuspõld. 

"Nojah, ja me tulime mäest üles ja mõtlesin, et kas tuleb kolmas alkohoolik," naljatles Andrus Jani nähes. 

Vaata saadet "Sinu uus sugulane" siit!